anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Produkt sprzedany dwa razy na allegro lokalnie

przysowiak
#7 Wielbiciel#

Cześć,

Wystawiłem produkt na allegro lokalnie. Ktoś kliknął kup teraz ale nie wybrał sposobu dostawy, a płatność miała status rozpoczęta. Po 3 dniach na czacie ciągle cisza ze strony kupującego, więc oznajmiłem, że transakcja jest nieważna. Niestety jak ktoś kliknie kup teraz to przedmiot znika z rynku (blokuje się) i nie da się go przywrócić.

Wystawiłem więc przedmiot ponownie, który sprzedał się dość sprawnie. Wpłatę otrzymałem, produkt wysłałem. 

Jednak 2 dni po tym poprzednia oferta powróciła z zakończonych do aktywnych ofert, bo poprzedni jegomość nie zrealizował wpłaty....i sprzedał się drugi raz. "Nowy" kupujący wpłacił pieniądze i wybrał sposób dostawy. Z racji tego, że na normalnym allegro nie ma tego produktu w zamówieniach i opcji "Zwróć wpłatę" napisałem na allegro lokalnie do kupującego o nr konta na który mam dokonać zwrotu jego wpłaty. Kupujący podał mi nr konta na czacie.  Wpłatę zamierzam zwrócić jak tylko zaksięguje mi środki wypłacone z rachunku allegro na moje konto bankowe. 

Obawiam się tylko, że kupujący może mi założyć spór, że nie otrzymał towaru, za który zapłacił, a mojego zwrotu kosztów "na gębę" może się wyprzeć. Zawsze mogę się posiłkować potwierdzeniem przelewu. Czy ktoś spotkał się już z taką praktyką? 

oznacz moderatorów
1 ODPOWIEDŹ 1

xyz96
#21 Demiurg#

Nie masz się czego obawiać, będziesz miał potwierdzenie zwrotu wpłaty, a spór każdemu sprzedawcy można założyć z byle powodu. Jeśli nie masz już towaru, Allegro nie zmusi Cię do jego wydania.

oznacz moderatorów