anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Program ochrony kupujących.

Janinaheh
#7 Wielbiciel#

Dzień dobry w wątkach zauważyłam Panią Olę, która chętnie pomaga w sprawach, ale nie wiem jak się skontaktować. 

 

Sprzedałam jako osoba fizyczna telefon. Zdjęcia wiadomo realne, plus wzmianka o uszczerbku. Dodatkowo było napisane, że z tego tytułu sprzedaję taniej. Po czym dzwoni ukrainiec, napisałam, że reklamacji nie uznaję. Więc dziś dostałam informację, że allegro bierze pod uwagę zwrócenie mu środków. Zwykła próba wyłudzenia. Gość zostanie z telefonem i być może dostanie kasę. Da się jeszcze coś zdziałać, żeby ten człowiek nie otrzymał tej kasy póki jest czas. 

oznacz moderatorów
47 ODPOWIEDZI 47

RED
#21 Demiurg#

a nie było tam roszczenia?

oznacz moderatorów

Janinaheh
#7 Wielbiciel#

Powiem Wam jak sprawa wygląda na dziś dzień. Wspomniałam z dobrego serca kupującemu, że dla świętego spokoju może odesłać towar, ale z zaznaczeniem, że na swój koszt. Odesłałam pieniądze plus co ważne koszt pierwszej wysyłki. Po czym klient dalej drąży, że domaga się również dodatkowego zwrotu za to, że musiał to do mnie wysłać. I teraz uwaga najlepsze. Allegro rozpatruje, czy jestem zobowiązana odesłać mu pieniądze za wysyłkę zwrotną do mnie, czy nie. Plus w dyskusji dostał info, że jeśli mu nie odpowiada może zgłosić się do programu ochrony kupujących. Przez 15 lat handlu jeszcze takiego cyrku nie widziałam. 

oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

@Janinaheh 
I teraz uwaga najlepsze. Allegro rozpatruje, czy jestem zobowiązana odesłać mu pieniądze za wysyłkę zwrotną do mnie, czy nie.

Tu nie ma co rozpatrywać. Uznałaś reklamację (nawet jeżeli była niezasadna) i Kupujący ma prawo domagać się od Ciebie zwrotu poniesionych kosztów odesłania rzeczy.

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów

Janinaheh
#7 Wielbiciel#

Właśnie nie bo jest to zgodne z artykułem 23 i można nawet o tym w ustawie przeczytać 😉 A temat nie jest jasny skoro allegro już 2 dzień zastanawia się co zrobić. Znajomość prawa popłaca 🙂 

oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

@Janinaheh 
Taa ... Art. 23.
To jeszcze sprecyzuj czy masz na myśli Kodeks karny czy Kodeks cywilny bo Ustawa o prawach konsumenta w Art. 23 nie dotyka kosztów uznanej reklamacji.

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów

Janinaheh
#7 Wielbiciel#

Ustawa o prawach konsumenta 😉 Oczywiście każdy ma prawo do swojego zdania. Niemniej jednak allegro bawi się w "dobrego wujka" i to też trzeba mieć na uwadze.

oznacz moderatorów

Janinaheh
#7 Wielbiciel#

Dziś allegro się ustosunkowało. Zgodnie z przepisami sprzedający nie musi oddawać pieniążków za wysyłkę ponownie do sprzedawcy. 

oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

@Janinaheh 
Dziś allegro się ustosunkowało. Zgodnie z przepisami sprzedający nie musi oddawać pieniążków za wysyłkę ponownie do sprzedawcy. 

Naprawdę ?
https://spolecznosc.allegro.pl/t5/zaawansowani-sprzedawcy/problem-transakcyjny-z-kupuj%C4%85cym/m-p/...


*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów