anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Proszę nie zmieniać status ogłoszenia na nieaktywne do momentu opłaty kupującym

PawelHkrk
#11 Animator#

Witam. Już miałem kilka sytuacji gdy kupujący z jakiegoś powodu nie opłacił zamówienie. To automatycznie usuwa ogłoszenie z sprzedaży.

Zwykle w takim razie kopiuję ogłoszenie, ale to nie jest normalne rozwiązanie.

Proszę nie zmieniać status ogłoszenia na nieaktywne do momentu opłaty kupującym. Opłaci - super.

Jeśli ktoś inny szybciej wpłaci pieniądze, teraz już jest możliwość zwrócić pieniądze.

Rozumiem że niejednoznaczne wygląda sytuacja - co robić jeśli 5 różnych użytkowników kupują ten sam przedmiot lub ta sama osoba "kupuję" przedmiot kilka razy (tu raczej blokować zakup od tego kupującego przy przekroczeniu ilości dostępnych sztuk - "przedmiot już zamówione, oczekuje na płatność")

Po raz ostatni miałem ten problem z kupującej Client:86117908 (dzieje się w ogóle coś dziwnego, więc utworzyłem zgłoszenie 28849084)

@ko_alka@mr_oma@la_nika@nat_not@_HolaOla_ 

oznacz moderatorów
11 ODPOWIEDZI 11

br.
#21 Demiurg#

@PawelHkrk  No dobrze ale jak rozwiążesz  sytuację kiedy zgodnie z twoim pomysłem oferta nie zniknie, więc kupi ją ponownie ktoś inny i zapłacą obydwaj?

Czy to będzie to lepsze rozwiązanie?

"Jeśli ktoś inny szybciej wpłaci pieniądze, teraz już jest możliwość zwrócić pieniądze."

To raczej zgłoś jako pomysł taniego bezodsetkowego kredytu. Takich ofert sprzedaży można by było wystawić wiele. No i Allegro zarobiłoby na prowizjach..😂

oznacz moderatorów

PawelHkrk
#11 Animator#

Dlatego właśnie napisałem "Jeśli ktoś inny szybciej wpłaci pieniądze, teraz już istnieje możliwość samodzielnie zwrócić pieniądze kupującemu"

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@PawelHkrk Najwyraźniej chcesz mieć więcej dyskusji nt. zakupu > a to prowadzi do blokady konta.

Załóżmy hipotetycznie, że 3 osoby kliknęły w tym samym momencie "kup teraz" > i co którogo wybierasz, a komu zwracasz pieniądze > pozostałych dwóch zakłada Ci dyskusję o wydanie towaru > a jak trafisz na "zajadłego klienta" to ma prawo iść do sądu. Zrobisz tak kilka razy > żegnasz się z kontem

Pomysł może i dobry, ale w warunkach Allegro całkowicie nierealny.😆

oznacz moderatorów

PawelHkrk
#11 Animator#

"Załóżmy hipotetycznie, że 3 osoby kliknęły w tym samym momencie "kup teraz" > i co którogo wybierasz, a komu zwracasz pieniądze > pozostałych dwóch zakłada Ci dyskusję o wydanie towaru" - brzmi nietypowe dla Lokalnie. Nie jestem przedsiębiorcą. Prowadzę sprzedaż garażowa.

Dyskusje na wydanie towaru na Lokalnie?)))

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@PawelHkrk U każdego kto kupił coś na AL po sfinalizowaniu transakcji w zakładce "kupione" pod każdą aukcją jest taki niepozorny zielony przycisk "problem z zamówieniem" > kliknięcie go rozpoczyna dyskusję, której zasady są takie same jak na zwykłym Allegro. A to, że prowadzisz wyprzedaż garażową nie zwalnia Cię z odpowiedzialności. Przeczytaj regulamin, który zaakceptowałeś zakładając konto i który akceptujesz przy każdym wystawieniu przedmiotu. 

I jako dodatek > link do otwarcia dyskusji na AL : https://allegro.pl/dyskusje/nowa?source=LOKALNIE

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

Ten problem Allegro powinno rozwiązać w całkiem inny sposób.  Powinien być obowiązek zapłaty kosztu  obsługi transakcji przez kupującego jeżeli kupi, nie zapłaci, nie odstąpi od umowy.

Kupujący może anulować zakup, może  odstąpić od umowy i wtedy nie płaci, ma prawo.

Ale nigdzie nie jest napisane że może sobie tak po prostu klikać i nic z tego nie wynika.  W przypadku nie podjęcia żadnych  działań po kliknięciu Kup teraz  Allegro powinno obciązyć kupującego kosztem prowizji - kosztem obsługi transakcji.  Nie ma żadnych ograniczeń prawnych żeby tego nie robić.  Tutaj Allegro ma pieniądze i powinno to wykorzystac.

oznacz moderatorów

PawelHkrk
#11 Animator#

Allegro nie podejmie żadnych działań dla zmniejszenia konwersji - obowiązek zapłaty prowizji kupującym za kliknięcie Kup teraz to strzał w nogę. To jest logiczne.

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@PawelHkrk pomysły na temat usprawnień na Allegro możesz zgłaszać tutaj, jednak jak wskazali inni forumowicze, Twój pomysł mógłby potencjalnie utrudnić transakcje pomiędzy kupującymi i sprzedającymi. Jeśli chodzi o sprawę nr 28849084, to poczekaj proszę na naszą odpowiedź, odpowiedni Dział zweryfikuje Twoje zgłoszenie i podejmie właściwe kroki. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

PawelHkrk
#11 Animator#

Dziękuję za link. Co do "utrudni" - nie jestem pewien że w ramach Lokalnie te argumenty "3 osoby kliknęły w tym samym momencie "kup teraz"" są typowe. 

**piiip**, na przykład, nie usuwa ogłoszenie po złożeniu zamówienia. Tylko wyłącza możliwość złożyć go ponownie. Ogłoszenie jest wciąż dostępne w wyszukiwarce dla innych.

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@PawelHkrk A dotarło do Ciebie "hipotetycznie"? Yeti też istnieje hipotetycznie > co nie żnaczy, że nie może.

oznacz moderatorów

PawelHkrk
#11 Animator#

Znalazłem podobną prośbę od początku lutego 2022. https://spolecznosc.allegro.pl/t5/zg%C5%82o%C5%9B-sw%C3%B3j-pomys%C5%82/skr%C3%B3cenie-czasu-oczekiw...

Pomysł wciąż ma status Weryfikowany (

 

oznacz moderatorów