anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Prowizja naliczona. Sprzedaż nie udana

Ivaniuk7
#7 Wielbiciel#

Witam. 
Kupujący dokonał zakupu telefonu. Zapłacił. Ten telefon został sprzedany wcześniej przez inny portal. Zwróciłem pieniędzy kupującemu. Została naliczona prowizja od sprzedaży 

Co mam zrobić żeby nie płacić prowizji?

oznacz moderatorów
8 ODPOWIEDZI 8

xyz96
#21 Demiurg#

Napisz do Allegro w tej sprawie, załączając dowód zwrotu wpłaty. Zaznacz, że transakcja nie doszła to skutku; https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=1b69d4ac-dd8e-4631-b724-47d66829753d&subjectId=71d604cc-a...

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@xyz96 Tyle że z opisu wynika, że nie doszła do skutku z jego winy, więc szansa na zwrot prowizji raczej nikła.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@Ivaniuk7 Allegro Lokalnie? To wtedy możesz nie odzyskać pieniędzy za obsługę transakcji ( tam nie ma prowizji)

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

ThePasha
#7 Wielbiciel#

Czemu nie ma? U mnie już gorszy wypadek: Allegro Lokalne, kupiący wybrał opłatę gotówkę na miejsce i zniknął. Allegro to zdecydowało jak udana sprzedaż i naliczyło prowizje, ale żadnych pieniądz nie otrzymałem. Dodatkowe nie wiem co mogę podać jak potwierdzenie nieudanej transakcji...

 

oznacz moderatorów

Adekpol
#13 Ambasador#

@ThePasha 

 

Jeśli była to rzecz  nie do podrobienia to możliwe że samo zdjęcie produktu pomoże, wszak jeśli nie masz siana to przedmiot nadal jest w Twoich rękach

oznacz moderatorów

PHUABIB2
#12 Orędownik#

@ThePasha  zamieść zdjęcie znikającego klienta, pewnie oddadzą 😛

A tak na poważnie to z odzyskiwaniem prowizji jest masakra, Allegro traktuje sprzedających jako oszustów którzy próbują wyłudzić zwroty prowizji bez podstawy.

oznacz moderatorów

ThePasha
#7 Wielbiciel#

Ale nie dają nam żadnego sposobu zablokować **piiip**ów które licytują, ale później nie płacą!

I jeszli ja sprzedałem 1 towar z 1, to jak i dlaczego sprzedaje go ponownie tutaj??

 

oznacz moderatorów

ELMIX-SHOP
#12 Orędownik#

Ja myślę tak:

Miałeś przedmiot, wystawiłeś go na Allegro, sprzedałeś, nie wysłałeś, nie wywiązałeś się z transakcji. Takie samo jest stanowisko kupującego, takie tez będzie stanowisko Allegro - nie wystawiaj towaru, którego nie możesz sprzedać (dotyczy to również jednoczesnej sprzedaży 1 sztuki towaru na innych portalach).

oznacz moderatorów