anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Przelew z allegro finanse na moje konto

BognaB_2006
#7 Wielbiciel#

Sprzedalam przedmiot,kupujaca zaplacila na allegro finanse.Ja zrobilam po przelewie weryfikacyjnym zrobilam sobie przelew tych srodkow na prywatne konto. Nie widze jeszcze tych pieniedzy. Ile moze to potrwac?Minelo 1,5 doby. Nie wyslalam jeszcze paczki do kupujacej bo chce miecpewnosc ze pieniadze z allegro finanse dotra do mnie.Czy wyslac jej juz?Pierwszy raz tak sprzedaje sorry.

oznacz moderatorów
28 ODPOWIEDZI 28

Aga0522
#7 Wielbiciel#

Mam dokładnie ten sam problem ! Nie wiem ile mam czekać na pieniądze na konto a nie chce wysyłać paczki bez pieniędzy na koncie. Zapłaciłam przed chwilą za weryfikację

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@BognaB_2006 Po zleceniu wypłaty środki są przekazywane na konto do końca następnego dnia roboczego.

oznacz moderatorów

BognaB_2006
#7 Wielbiciel#

Ok czyli poczekam jeszcze do konca dnia dzisiejszego.Bo wczoraj byla niedziela. Mam nadzieje,ze wszystko bedzie dobrze.

oznacz moderatorów

BognaB_2006
#7 Wielbiciel#

A gdybym jednak nie dostała ,to co powinnam dalej zrobic?

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Dostaniesz, spokojnie poczekaj 🙂

oznacz moderatorów

BognaB_2006
#7 Wielbiciel#

ok dziekuje

oznacz moderatorów

BognaB_2006
#7 Wielbiciel#

Tylko troche się martwie,ze kupujaca bedzie sie denerwowac,ze wysylka trwa dlugo

oznacz moderatorów

__RPM_
#14 Krzewiciel#

@BognaB_2006  Trudno. Poczekaj na pierwszą wypłatę. Jak kanał wypłat będzie aktywny to kolejną przesyłkę wyślesz w ciemno.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

I będzie miała rację. Ona nie musi czekać, aż Ty sobie wypłacisz środki na konto. Masz obowiązek wysłać towar po otrzymaniu wpłaty na saldo Allegro Finanse.

oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@xyz96 Nie, nie ma takiego obowiązku.

Ula

Ula
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@WREDZIA-W1 Mylisz się. Było to dokładnie wyjaśniane na Cafe Pomoc przed laty, były też odpowiednie zapisy w Regulaminie i Pomocy, może jeszcze są, nie chce mi się szukać.

Czat

 
Dzień dobry! Za chwilę na czacie pojawi się nasz doradca.

 

Dzień dobry! Tu Hubert G. W czym mogę pomóc?
17:28
Dzień dobry. Czy mam obowiązek wysłać towar po otrzymaniu wpłaty na saldo Allegro Finanse, czy wysyłam dopiero po wypłacie środków na moje konto bankowe?
17:29

 

Czas na realizację zamówienia jest liczony od momentu zakończenia płatności przez Kupującego.
17:29
Czy wpłata na moje saldo Allegro Finanse obliguje mnie do wysłania towaru, czy mogę się wstrzymać z wysyłką do czasu przelania środków z Allegro Finanse na moje konto bankowe?
17:31

 

Wpłata na konto - w momencie, gdy środki zostaną przekazane, zamówienie powinno zostać zrealizowane.
17:32
Czy oznacza to, że nie muszę wysłać towaru po zaksięgowaniu środków na saldzie Allegro Finanse, czyli mogę zlecić wypłatę z Allegro Finanse po kilku dniach i dopiero jak środki pojawią się na moim koncie bankowym, mam obowiązek wysłać towar?
17:34

 

Doprecyzuję, że chodzi tu o wpłatę na konto w PayU - a nie o moment gdy środki znajdą się na Państwa rachunku bankowym.
17:34

 

Po zakończeniu płatności przez Kupującego, należy wysłać towar zgodnie z deklarowanym czasem wysyłki.
17:35
Czyli muszę wysłać towar po otrzymaniu wpłaty na Allegro Finanse?
17:35

 

Tak.
17:37
Dziękuję, pozdrawiam.
17:37
oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@xyz96 No to przeczytaj to ponownie, tym razem ze zrozumieniem 🙂 Ktoś miał ustawiony szybki czas wysyłki i nie zdążyłby, gdyby czekał. Ja, gdybym chciała czekać na pieniądze w moim banku, ustawiłabym wysyłkę za 3 dni i byłoby dobrze.

Ula

Ula
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@WREDZIA-W1 Zapytaj Allegro, czy masz obowiązek wysłać towar po otrzymaniu wpłaty na saldo Allegro Finanse, czy dopiero po wypłacie na swoje konto bankowe i wklej tu odpowiedź.

https://allegro.pl/pomoc/dla-sprzedajacych/faktura-za-korzystanie-z-allegro/kiedy-wystawic-fakture-z...

oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@xyz96 Nie muszę pytać, bo wiem, że ja mam taki obowiązek, jako ze wysyłkę ustawiłam na 24 godziny. Jeśli ją ustawię na dłużej, a wolno mi,  mogę czekać aż pieniądze będą na moim koncie. Weź pod uwagę, że sprzedają tu tez osoby prywatne, które zwyczajnie mogą nie mieć pieniędzy, by wysłać i muszą czekać aż przyjdą. To zjawiska wcale nie takie rzadkie, jakby się wydawało.

Ula

Ula
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@WREDZIA-W1 Czas wysyłki nie ma tu nic do rzeczy, chodzi o zasadę. Ten czas liczy się zawsze od otrzymania wpłaty na AF.

oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@xyz96 

Art. 5431

§ 1. Jeżeli kupującym jest konsument, sprzedawca obowiązany jest niezwłocznie wydać rzecz kupującemu, nie później niż trzydzieści dni od dnia zawarcia umowy, chyba że umowa stanowi inaczej.

Podany czas wysyłki to właśnie "stanowienie inaczej".

A to, jak się tu liczy czas nie ma nic do rzeczy. Liczyć se mogą jak chcą.

Ula

Ula
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@WREDZIA-W1 Teraz to już wszystko mieszasz. Czas wysyłki to nie jest czas wydania rzeczy. Wydanie rzeczy jest wtedy, gdy konsument rzecz otrzyma.

oznacz moderatorów

BognaB_2006
#7 Wielbiciel#

Dobrze.Moze nie kłocmy sie.Osobiscie uwazam ,ze powinnam jej wyslac paczke ,kiedy mam pieniadze na allegro finanse.Niestety to moja pierwsza wysylka i nie wiem ,ja to do konca jeszcze dziala.Dlatego postanowilam czekac na przelew na moje konto z allegro finanse. Napisalam tej kobiecie sms z przeprosinmi. 

oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@BognaB_2006 No i bardzo dobrze. Przekonasz się jak to działa i następnym razem wyślesz od razu 🙂

Ula

Ula
oznacz moderatorów