anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Pytanie

mrcjr
#7 Wielbiciel#

@ko_alka@la_nika@nat_not@_HolaOla_  dzień dobry 🙂

 

Klient na allegro lokalnie kupił ode mnie aparat zapłacił, aparat już dostał wszystko jest ok,  dogadałem się z klientem że zwróci mi 50 zł prowizji od sprzedaży przez allegro ale potrzebuje do tego wniosku. Problem polega na tym że w systemie nie mam możliwości wygenerowania takiego wniosku. Klient twierdzi,.że on taka.mozliwosc posiada. Ja  nie mam możliwości wyboru oferty żeby złożyć wniosek o zwrot prowizji. Proszę o pomoc, pozdrawiam. Marcin 🙂 

oznacz moderatorów
8 ODPOWIEDZI 8

ko_alka
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@mrcjr Cześć. 🙂 Nie jestem pewna, czy dobrze rozumiem — klient odesłał aparat i dlatego oczekujesz od niego zwrotu prowizji? Jeśli klient odstąpił od umowy, to napisz do nas bezpośrednio.

Jeśli klient odstąpił od umowy, a sprawa dotyczy Lokalnie, to o zwrot opłaty transakcyjnej musisz napisać tutaj: https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=1b69d4ac-dd8e-4631-b724-47d66829753d. W załączniku do wiadomości zamieść proszę odstąpienie od umowy klienta.  

oznacz moderatorów

mrcjr
#7 Wielbiciel#

Dzięki za odpwoedz. Klient nie odesłał aparatu, translacja jest pomyślna. Ale dogadaliśmy się, że on zwróci mi koszt prowizji już po translacji jak otrzyma aparat tylko że chcę to zrobić przez system allegro. Nie wiem czy to jest możliwe bo nie widzę takiej opcji u siebie ale klient twierdzi że tak.

oznacz moderatorów

ko_alka
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@mrcjr Opłatę za sprzedaż opłaca sprzedający, a nie kupujący. Niezależnie od Waszych ustaleń, nie znajdziesz nigdzie takiej opcji na Allegro Lokalnie. 

oznacz moderatorów

mrcjr
#7 Wielbiciel#

Ok, tak myslalem dzięki za wyjaśninia  

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@mrcjr na Lokalnie nie ma prowizji , jest natomiast oplata transakcyjna z natury nie podlegająca zwrotowi .

a... tak nawiasem , zdajesz sobie sprawę z tego co piszesz i jakie mogą być konsekwencje ?

oznacz moderatorów

mrcjr
#7 Wielbiciel#

Tak chodzi o opłatę transakcyjną.  Nie zdaje sobie sprawy jakie mogą być konsekwencje. Uczciwa transakcja i chęć zwrócenia mi kosztów przez klienta. Czyli rozumiem że przez allegro lokalnie nie ma takiej możliwości? 

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@mrcjr lepiej odpuść bo to co kombinujecie jest to niezgodne z regulaminem , a efektem może być blokada kont .

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@mrcjr Wystarczyło podnieść cenę o te 50 zł jak już chcesz "kombinować" 🙂

oznacz moderatorów