anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Reklamacja a uszkodzony towar

Lokalna1
#7 Wielbiciel#

Dzień dobry.

Sprzedałam na allegro lokalnie elektrostymulator, klient zgłosił problem z urządzeniem, iż po podłączeniu urządzenia wyświetla się błąd ładowarki.

Zgodziłam się na reklamację, klient odesłał od mnie urządzenie. Przy odbiorze okazało się, że został wyłamany plastikowy element przy porcie ładowania co uniemożliwia mi podłączenia ładowarki celem sprawdzenia czy urządzenie działa.

Co mogę zrobić w takim przypadku ? Jak rozwiązać problem z klientem ? 

oznacz moderatorów
12 ODPOWIEDZI 12

kostas11
#21 Demiurg#

@Lokalna1 jeśli to wyłamał kupujący, dorzuć reklamację wina kupującego i poproś o kasę na wysyłkę zwrotną 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Lokalna1
#7 Wielbiciel#

Jak mogę to zrobić? 

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

Jak zalozyl dyskusje to w dyskusji nalezy odrzucic reklamacje ze wzgledu na to ze uszkodzenia mechaniczne powstale w wyniku niewlasciwego uzytkowania sa wylaczone z rekojmi nastepnie piszesz ze kupujacy moze odebrac towar osobiscie pod adresem albo oplacic wysylke lub przeslac oplacona etykiete w celu odebrania towaru i wyznaczasz mu termin na odebranie oplacenie np 14dni. Jesli nie zalozyl dyskusji to w wiadomosci do uzytkownika odpisujesz to samo a jak zalozy dyskusje to te same argumenty w dyskusji tylko pilnuj czasu odpowiedzi 24h w dyskusji oraz czasu rozpatrzenia reklamacji do 14dni od momentu zgloszenia musisz wydac decyzje reklamacyjna i poinformowac kupujacego 

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

odrzuć reklamacje ze względu na to że uszkodzenia mechaniczne nie podlegają rękojmi 
jeśli odebrał towar bez zastrzeżeń według prawa przewozowego tzn że był sprawny, odpowiadasz za towar do momentu wydania przewoźnikowi niech sobie reklamuje u przewoźnika uszkodzenie mechaniczne w transporcie chyba że sam uszkodził ładowarkę bo mu upadła i wkręca kit

oznacz moderatorów

milka1234567890
#17 Koryfeusz#

Wiesz kto uszkodził?

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

To zakup od prywatnego i przedajacego nie interesuje kto uszkodzil jesli wydal sprawny towar 

oznacz moderatorów

milka1234567890
#17 Koryfeusz#

Czyli nie mógł sprzedający wysłać niesprawny?

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

Na logike to po co zgodzilby sie na przyslanie reklamacji skoro wiedzial ze ladowarka jest uszkodzona? Od razu podnioslby zarzut uszkodzenia w transporcie i kazal sie kupujacemu ganiac z reklamacja u przewoznika 

oznacz moderatorów

milka1234567890
#17 Koryfeusz#

Tylko pytam, nie osądzam.

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

nie opłaciłoby się potem szarpać z kupującym w odbierz towar wzywać 10x do odbioru

oznacz moderatorów

Lokalna1
#7 Wielbiciel#

Moje pytanie było jasne sprecyzowane. 

Towar wyszedł w stanie nienaruszonym a dostałam uszkodzone 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@Lokalna1 To odpisz kupującemu i odrzuć reklamację.

oznacz moderatorów