anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Reklamacja allegro lokalnie

MAMY ROZWIĄZANIE!
Hiray
#7 Wielbiciel#

Witam

Ogólnie sprzedałem na allegro lokalnie urządzenie peryferyjne do komputera, używane. Wysłane wszystko pięknie i po 11 dniach kupujący mi pisze, że sprzęt nie działa. Ja wysłałem mu wszystko sprawne, bo sam z tego korzystałem przed wysyłką. Dziwi mnie, że tak późno on pisze. Co z takim przypadkiem zrobić? Ja osoba prywatna  on osoba prywatna. Czy jak on zacznie to reklamować to allegro się mnie przyczepi, bo w sumie pierwszy raz mam taka sytuację. 

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7
xyz96
#21 Demiurg#

Jeśli nie wyłączyłeś rękojmi, odpowiadasz za wady towaru 2 lata. Kupujący może w tym czasie składać reklamacje, a nie tylko przez 11 dni. Reklamację możesz uznać lub odrzucić. Jeśli ją uznasz, powinieneś towar naprawić, wymienić lub zwrócić kupującemu wszystkie koszty, także koszt odesłania. Naprawa lub wymiana odbywa się także na Twój koszt. Jeśli reklamację odrzucisz, kupujący może wystąpić z wnioskiem o rekompensatę z Programu Ochrony Kupujących i jeśli taką rekompensatę otrzyma, Allegro może wymagać od Ciebie zwrotu kosztów pod groźbą blokady konta Twojego i wszystkich kont w jakikolwiek sposób powiązanych. 

oznacz moderatorów
Hiray
#7 Wielbiciel#

Chodzi o wyłączenie rękojmi na allegro lokalnie czy allegro? Na allegro nie mam dodanych warunków reklamacji.

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

@Hiray Oczywiście chodzi o warunki do danej oferty.

oznacz moderatorów
Hiray
#7 Wielbiciel#

To nie było, nie widzę w ogóle takiej opcji na allegro lokalnie jak reklamacja czy dodawanie zwrotów.

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@Hiray W treści oferty nie napisałeś, że wyłączasz odpowiedzialność z rękojmi. Wtedy kupujący może składać reklamacje. Zwroty to co innego, to odstąpienie od umowy bez podania przyczyny. 

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

@Hiray Kupujący ma prawo do reklamacji z tytułu rękojmi, ty musisz ją przyjąć i rozpatrzyć , możesz ją uznać albo nie ale rozpatrzyć musisz. Możesz naprawić albo zaproponować obniżenie ceny, możesz zwrócić kasę.

oznacz moderatorów
pinsplash
#21 Demiurg#

@xyz96  znowu przeginasz .. Jeśli reklamację odrzucisz, kupujący może wystąpić z wnioskiem o rekompensatę z Programu Ochrony Kupujących i jeśli taką rekompensatę otrzyma, Allegro może wymagać od Ciebie zwrotu kosztów pod groźbą blokady konta Twojego i wszystkich kont w jakikolwiek sposób powiązanych. 

A jeśli odrzucając reklamację będzie przechodził na czerwonym świetle to dostanie również mandat... możesz to proszę dodawać do swojej porady ( przecież to prawda )

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów