anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Rozliczenie sprzedaży w Urzędzie Skarbowym?

MAMY ROZWIĄZANIE!
lwiamamma
#7 Wielbiciel#

Dzień dobry

Na jakiej podstawie mam rozliczyć moją sprzedaż z Urzędem Skarbowym?

Czy Allegro wystawi mi jakiś dokument lub gdzie mam szukać takiego dokumentu?

Chodzi mi o Allegro Lokalnie i osobę fizyczną sprzedającą przedmioty używane i czasami jakieś nowe.

Dziękuje z góry

 

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@lwiamamma Aby uzyskać informacje na temat podatków, skontaktuj się z licencjonowanym doradcą podatkowym lub dowolnym biurem rachunkowym.

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów
lwiamamma
#7 Wielbiciel#

Czy allegro wystawia jakiś dokument?

Sama mogę rozliczyć  tylko pytanie na podstawie jakiego dokumentu?

oznacz moderatorów
mdrogeria
#21 Demiurg#

@lwiamamma ewidencja sprzedaży , chcesz więcej się dowiedzieć to stówka do kieszeni i tuptaj do dobrego biura rachunkowego ....choć stówka to trochę obecnie za mało .

oznacz moderatorów
pecela
#16 Inspirator#

Allegro może ci wystawić FV na prowizję, pozwoli ci to wrzucić ją w koszty.

A co rozliczenia, to powinnaś prowadzić ewidencję sprzedaży i na tej podstawie obliczasz należny podatek. Do tego faktury zakupu, na przesyłki, prowizję itp, aby odjąć od przychodu i obliczyć dochód. 

I teraz przy sprzedaży prywatnej jak dany produkt miałaś w posiadaniu dłużej niż pół roku i nie był zakupiony w celu odsprzedaży z zyskiem, to nie wliczasz tego do przychodu, a cenę zakupu w koszta (chodzi, aby nie zmniejszać należnego podatku, bo zazwyczaj sprzedaje się ze stratą).
W przypadku działalności nierejestrowanej, nie ma znaczenie, kiedy dany towar handlowy został zakupiony. Wliczasz jego sprzedaż do dochodów zawsze, a koszt zakupu jako koszt uzyskania przychodu (jak sprzedało się taniej, niż kupiło, to wykazuje się stratę).

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@lwiamamma jeśli sprzedajesz w celach zarobkowych i nowe to trzeba prowadzić ewidencję i to rozliczyć tak samo jak rozlicza się firma tylko bez rejestracji DG o ile nie przekroczysz kwoty przychodu 🙂

Poczytaj do jakiej kwoty Ci to przysługuje i jak rozliczyć https://www.biznes.gov.pl/pl/portal/00115

________
Κώστας
oznacz moderatorów