anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Sprzedałem 1 przedmiot 2 osobom, co teraz zrobić ?

MAMY ROZWIĄZANIE!
Iqwan
#2 Obserwator#

Miałem wystawioną licytację 2 przedmiotów, dostałem propozycję sprzedaży, więc wystawiłem na kup teraz, okazało się, że nie wycofało ofert z licytacji i jak by sprzedałem 1 przedmiot 2 osobom, co teraz zrobić ? oczywiście poinformowałem sprzedającego.

oznacz moderatorów
11 ODPOWIEDZI 11
pinsplash
#21 Demiurg#

@Iqwan Jednej osobie musisz oddać pieniądze, czyli ( jeśli osoba ta zapłaciła poprzez Allegro ) :

  1. Poproś Kupującego o jego rachunek bankowy
  2. Przelej pieniądze z Allegro Finanse na swoje konto
  3. Przelej mu ze swojego konta w banku na jego konto w banku
  4. Wystąp do Allegro o zwrot opłaty transakcyjnej ( na Lokalnie nie ma prowizji) https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=1b69d4ac-dd8e-4631-b724-47d66829753d&subjectId=71d604cc-a...
  5. Załącz do wniosku potwierdzenie zwrotu środków ( potwierdzenie z banku)
_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@pinsplash Jak to oddać? A prawnie wiążąca umowa? Poza tym zawsze piszesz, że te opłaty za obsługę są bezzwrotne.

oznacz moderatorów
pinsplash
#21 Demiurg#

@xyz96 ma jeden przedmiot, a dwa razy sprzedał. Jednej osobie musi oddać pieniądze - czyżbyś sugerował nie wysyłanie przedmiotu i zostawienie sobie pieniędzy??😳 o to Cię nie posądzałem....

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@pinsplash No to musi kupić drugi przedmiot i wysłać obu, zawarł prawnie wiążącą umowę, prawda?

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@Iqwan No to masz problem, obie osoby mogą się domagać wydania rzeczy po zapłacie, nawet sądownie.

oznacz moderatorów
Iqwan
#2 Obserwator#

Myslalem ze klikajac zakoncz licytację w ustawieniach, kończy całkowicie licytację, bo tak kiedyś było.. 😕 

oznacz moderatorów
pinsplash
#21 Demiurg#

@Iqwan  czasu nie cofniesz, popełniłeś błąd - trudno, trzeba naprawić. Jednej osobie wysyłasz przedmiot, drugą przepraszasz i jeśli wpłaciła oddajesz pieniądze.

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów
Iqwan
#2 Obserwator#

Od razu przeprosiłem, oczywiście jeszcze pieniążków nie dostałem. 

oznacz moderatorów
Knowhere
#21 Demiurg#

@Iqwan Na AL niestety tak to nie działa.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@Iqwan Nie, kończąc licytację na Lokalnie powodujesz, że wygrywa ją osoba najwyżej licytująca. Zawarłeś dwie umowy kupna.

oznacz moderatorów
Iqwan
#2 Obserwator#

Teraz już wiem , po prostu wpisałem w allegro jak zakończyć aukcje w AL i zgodnie z instrukcją zrobiłem 😕

oznacz moderatorów