anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Sprzedałem przedmiot na allegro lokalnie. Nie mam konta bankowego

AlanGut
#7 Wielbiciel#

Witam. Sprzedałem przedmiot na Allegro lokalnie. Kupujący do ceny przedmiotu (15zł) doliczył 9 zł. otrzymałem pieniądze lecz nie wiem jak mam to teraz rozliczyć na Allegro skoro nie posiadam konta bankowego.

oznacz moderatorów
8 ODPOWIEDZI 8

LEW433
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

Pieniądze otrzymałeś ,wyślij swojemu klientowi na jego adres .Allegro tego może nie widzieć więc przypilnuj by aukcja zgodnie z zasadami po 5 dniach nie pojawiła się ponownie. Powinieneś ją sobie usunąć bo tak ktoś ci może kupić ten sam przedmiot ponownie i będziesz miał wtedy problem.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@AlanGut Jeśli nie posiadasz konta bankowego, możesz kwotę za sprzedane przedmioty wypłacić sobie przekazem pocztowym na adres zamieszkania. Zrobisz to tu; https://allegro.pl/myaccount/newpayments_payout.php?source=system

Prowizję dla Allegro możesz zapłacić także na poczcie przelewem tradycyjnym; https://allegro.pl/pomoc/dla-sprzedajacych/rachunek-biezace-saldo-i-wplata/jak-zaplacic-za-uslugi-al...

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

 Na AL  nie ma prowizji jest tylko opłata transakcyjna którą naliczają tylko po wpłacie przez allegro .

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@AlanGut  Wszystkie odpowiedzi są świetne, ale mnie ciekawi coś innego, co ty właściwie napisałeś ?

Jak otrzymałeś pieniądze skoro nie masz konta? Do ręki?  No to po co kupujący dopłacił  ci za przesyłkę?

Wydaje mi się że jednak nie masz pieniędzy, są one na twoim koncie Allegro.  A przy okazji będziesz jeszcze musiał  zapłacić  do Allegro opłatę za transakcję.

Z tych 15 zł  co dostałeś za sprzedaż niewiele ci zostanie jak będziesz  wszystko wysyłał przekazami pocztowymi, chociaż  w tej sytuacji rada xyz96 jest prawidłowa.  Tylko zastanów się czy nie lepiej jednak założyć sobie konto bankowe,  bo i na przyszłość się przyda, a przelewy internetowe są darmowe.

 

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

Uzupełnienie:  koszt  2 przekazów pocztowych to 14,60    Zostaje ci 40 gr  z  transakcji. Na napiwek dla listonosza zabrakło.

oznacz moderatorów

AlanGut
#7 Wielbiciel#

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi. Skorzystam z konta bankowego siostry o ile jest taka możliwość.

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@AlanGut nie ma możliwości, żeby wypłaty były przekazywane na konto kogoś innego, to musi być konto bankowe właściciela konta Allegro. Widzę, że ustawiłeś przekaz pocztowy, ale wygląda na to, że nie dokończyłeś aktywacji. Gdy w Ustawienich wypłat zaznaczysz opcję przekazu pocztowego powinien pojawić się formularz, który należy wypełnić, a jego skan/zdjęcie wysłać na podany w zakładce adres mailowy. Poproszę o informację jeżeli już to zrobiłeś, a jeżeli nie to wysłanie tego formularza powinno pomóc. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów