anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

sprzedaż aparatu fotograficznego i chęć zwrotu przez kupującego

MAMY ROZWIĄZANIE!
MAD-KONRAD
#8 Zapaleniec#

Wystawiłem na Allegro lokalne aparat fotograficzny z akcesoriami. Aparat wiekowy i używany, ale w pełni sprawny, używany przeze mnie aż do wystawienia na aukcje (jako osoba prywatna) aparat klasyczny w pełni sprawny. Kupujący po otrzymaniu stwierdził, że przeprowadził test stoperem otwarcia migawki i zauważył różnice. Ogólnie nie ma nic do aparatu, że jest świetny, ale ze względu na różnice według jego pomiarów chce mi go zwrócić. Ja wysłałem w pełni sprawny aparat, przed aukcją wyciągnąłem ostatnią rolkę filmu, wywołałem w koreksie i zrobiłem powiększenia, wszystko wyszło w jak najlepszym stanie. Mam obawy, że mogła być ingerencja i jakiś element mógł być w aparacie wymieniony. Zgodzić się na test mógłbym, ale w mojej obecności, by być pewnym, że nikt nie ingeruje w elementy mechaniczne. Czy jako osoba prywatna powinienem zwrócić pieniądze i odebrać aparat nie mając w zasadzie żadnej gwarancji, że nie było interwencji w towar, który sprzedałem sprawny. Wiem, że zdarzają się sytuacje podmian podzespołów.  Oczywiście nie chcę też oskarżać kupującego, ale obawy są. 

oznacz moderatorów
8 ODPOWIEDZI 8
kostas11
#21 Demiurg#

@MAD-KONRAD napisz że zwrotów nie przyjmujesz a jak chce reklamować niech odeśle, sprawdź jak wszystko jest ok odrzuć reklamację i poproś o odebranie aparatu, masz rację mógł coś wymienić itp. ale nie sprawdzisz tego bez odesłania 🙂

Reklamację musisz rozpatrzyć !

________
Κώστας
oznacz moderatorów
MAD-KONRAD
#8 Zapaleniec#

Kupujący chce zwrotu pieniędzy i odesłania towaru, w sumie to nie wspomniał o reklamacji. Podją dyskusję, po moich argumentach i odpowiedzi nie odpowiada 

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

To odpisz że jako prywatny sprzedajacy nie przyjmujesz zwrotów bez podania przyczyny.

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Zwrotu nie musisz przyjmować, reklamację musisz rozpatrzyć, możesz rozpatrzyć na odległość, masz pewność i dowody ze w pełni sprawny, możesz zażądać odesłania w celu rozpatrzenia, masz 14dni na rozpatrzenie.

oznacz moderatorów
it24_pl
#12 Orędownik#
 
LEW433  Widzę że mamy tutaj transakcję C2C, wskaż mi proszę przepis, który mówi o tym że sprzedawca w takiej sytuacji ma 14 dni na rozpatrzenie reklamacji.
oznacz moderatorów
medalik_2009
#17 Koryfeusz#

@MAD-KONRAD poza poprzednimi, celnymi radami, dam jeszcze jedną od siebie. Jak będziesz coś następnym razem sprzedawał, dopisz w aukcji: "Rękojmia jest wyłączona na podstawie art. 558 §1 Kodeksu cywilnego." Będziesz miał spokój nie tylko ze zwrotami ale również reklamacjami z wydumanych powodów, czy od cwaniaków traktujących kupiony sprzęt jako "dostawcę" części zamiennych. W takim przypadku kupujący wyłączenie rękojmi może obalić tylko jeśli "podstępnie zataiłeś wadę towaru" przed nim. Rzecz w tym, że on to musi udowodnić.

I z własnego doświadczenia powiem, że wyłączenie rękojmi w żaden sposób nie wpływa na sprzedaż. Sprzedaję tak od lat i wszystko, co wystawiłem na Allegro, sprzedawało mi się od ręki.

oznacz moderatorów
MAD-KONRAD
#8 Zapaleniec#

Dzięki za podpowiedź, szkoda, że nie pomyślałem o tym wcześniej. 

Mógłbym odebrać towar i zwrócić kasę, ale jest to sprzęt klasyczny średni format można wymienić jeden drobny szczegół i zamiast dobrego towaru zostaje mi złom. Kiedyś w podobny sposób ktoś mnie załatwił i jako uczciwy sprzedający przyjąłem sprzęt. Teraz mam go jako trofeum nie do użytku, a ktoś gdzieś się śmieje, że znalazł frajera. 

oznacz moderatorów
az1rael
#21 Demiurg#

allegro nie wymusi na tobie pozytywnego rozpatrzenia reklamacji niech odeśle sprawdzisz, odrzucisz bo sprawny lub podmieniono część. Jako prywatnego cię nawet nie mogą windykować bo by ich sąd ze śmiechem pogonił

oznacz moderatorów