anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Sprzedaż i wysyłka za pomocą kuriera za pobraniem.

MAMY ROZWIĄZANIE!
Client:42862793
#2 Obserwator#

Witam, 

Mam kilka pytań a mianowicie kupujący zamówił przez Allegro Lokalnie produkt. Wybrał metodę dostawy kurier za pobraniem. Nie mam żadnej możliwości połączenia tego zamówienia przez allegro lokalnie z kurierem i średnio się w tym orientuje bo zawsze korzystałem z paczkomatów. Czyli mam sam zorganizować dostawę ? Podać kurierowi nr konta bankowego swój czy ten z allegro? Czy pieniądze powinny wpłynąć najpierw na allegro przed moimi działaniami wysyłkowymi? Czy wpłyną dopiero po organizacji przez siebie dostawy na moje konto bankowe ?. Nie jest to nigdzie jasno wyjaśnione proszę o dokładną odpowiedź żebym się w tym odnalazł. Dzięki

oznacz moderatorów
8 ODPOWIEDZI 8
komis-bell
#21 Demiurg#

Wysyłkę organizujesz we własnym zakresie. 
Najprościej będzie skorzystać z usług jakiegos brokera np. Sendit, furgonetka itp. 

oznacz moderatorów
serwis-texas
#19 Nestor#

@Client:42862793 

No musisz sam zorganizować wysyłkę. Podczas nadawania przesyłki podajesz na jakie konto bankowe wpłynie wpłata. Płatność całkowicie ominie Allegro. Możesz też próbować skorzystać z usług brokewrskich.

https://www.google.com/search?client=firefox-b-d&q=broker+wysy%C5%82ki

oznacz moderatorów
az1rael
#21 Demiurg#

Idziesz z danymi kupującego do dowolnego przewoźnika udostepniajacego wysylke za pobraniem, nadajesz paczke wpisujesz swoje konto na ktore ma kasa trafic i wysylasz. Na przyszlosc nie udostepniaj odbior osobisty i za pobraniem bo se kupujacy jaja robia i nie odbieraja czesto paczek / towaru tylko najpierw gotowka

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

@Client:42862793 Wpisów na ten temat jest tu wiele, na AL masz tylko paczkomat InPost a cala reszta to wysyłka we własny zakresie. A jak kupujący nie odbierze to paczka wróci>koszty i brak zwrotu prowizji>koszty.

oznacz moderatorów
Client:42862793
#2 Obserwator#

Brak zwrotu prowizji ? Bo ktoś nie odbierze paczki ? Chyba trochę bez sensu skoro nie doszło do transakcji to allegro powinno zwrócić koszt prowizji za wykonaną usługę. Inaczej kurier za pobraniem to byłby istny przekręt i konkurencja wykańczałaby się nawzajem zamawiając 1000 sztuk towarów po czym go nie odbierając..

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Bo tak napisane jest w regulaminie AL, czytać. Musisz mieć dowód na brak transakcji.

oznacz moderatorów
Client:42862793
#2 Obserwator#

Czyli potwierdzenie nie odebrania przesyłki przez przewoźnika powinno wystarczyć. Czy jestem w błędzie ?

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Powinno ale najlepszym jest oświadczenie kupującego że nie kupił. Dlatego na AL odradzają taką dostawę.

oznacz moderatorów