anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Sprzedaż kilku produktów - pytanie o warunki dostawy

MAMY ROZWIĄZANIE!
Ares-war
#7 Wielbiciel#

@ko_alka@mr_oma@la_nika@nat_not@_HolaOla_ 

Witam

Sprzedaje różne przedmioty z jednej tematyki, kupujący często chcą kupić kilka przedmiotów, więc muszą wyslac pytanie o warunki dostawy. Czy jest możliwość wyłączenia zapytania o warunki dostawy tylko żeby odrazu kupujący mógł kupić produkty?

oznacz moderatorów
15 ODPOWIEDZI 15
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@Ares-war Cześć. Na Allegro Lokalnie jak najbardziej kupujący mogą w ramach jednego zamówienia kupić wiele przedmiotów od jednego sprzedającego. 

[edytowano]

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów
hopsia13
#7 Wielbiciel#

Witam

Mam ustawione warunki dostawy tylko Allegro paczkomaty Inpost i za każdym razem jak ktoś kupuje ode mnie dwa przedmioty lub więcej muszę zatwierdzić mu te warunki.Jest to bardzo uciążliwe dla kupujących i dla sprzedających.

oznacz moderatorów
nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@hopsia13 Podaj proszę numer przykładowego zamówienia, przy którym ostatnio pojawił się ten problem.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów
hopsia13
#7 Wielbiciel#

Witam ponownie

Nie wiem jaki numer mam podać bo przy zamówieniu jest tylko data.

oznacz moderatorów
nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@hopsia13 Więc podaj login kupującego.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów
hopsia13
#7 Wielbiciel#

Login

[edytowano]

[edytowano] 

 
oznacz moderatorów
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@hopsia13 Dziękuję bardzo. Dopytam o tę sytuację i wrócę do Ciebie z odpowiedzią 🙂 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@hopsia13 Wracam do Ciebie z informacjami — warunki dostawy są ustalane każdorazowo celowo. Przykładowo: wyprzedajesz swoje książki i jeden z kupujących kupuje od Ciebie całą wystawioną biblioteczkę, załóżmy 50 książek. Nie chcemy podejmować decyzji o sposobie dostawy za sprzedającego, dlatego każdorazowo kupujący powinien uzgodnić sposób dostawy ze sprzedającym. 🙂 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów
hopsia13
#7 Wielbiciel#

Od początku powstania Allegro Lokalnie nic się w tej kwestii nie zmieniło.No to jest właśnie ten problem" warunki dostawy są ustalane każdorazowo celowo"i to "Allegro Lokalnie nie chcemy podejmować decyzji o sposobie dostawy za sprzedającego, dlatego każdorazowo kupujący powinien uzgodnić sposób dostawy ze sprzedającym"To ja podjąłem decyzję że wystawiam jeden wariant wysyłki i kupujący tu nie ma nic do gadania. Jeżeli mu nie pasuje robi zakupy u kogoś innego a Allegro Lokalnie właśnie podejmuje za mnie decyzję.Chyba to wszystko zrozumiałe.

oznacz moderatorów
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@hopsia13 Właśnie w tym rzecz. My nie możemy brać na siebie decyzji, w ilu paczkach dasz radę nadać zamówienie — być może to będzie jedna paczka (z jedną wysyłką), a może nie (przykładowe 50 książek może nie zmieścić się do Paczkomatu). 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów
hopsia13
#7 Wielbiciel#

To już nawet nie jest śmieszne."My nie możemy brać na siebie decyzji, w ilu paczkach dasz radę nadać zamówienie" Napisałem wyraźnie ze to ja ustaliłem metodę wysyłki i nikt nie będzie jej zmieniał.A wy właśnie podejmujecie za mnie decyzję.Proszę czytać ze zrozumieniem bo już nie wiem z kim rozmawiam.Jeżeli ktoś rzeczowo nie umie odpowiedzieć to lepiej w ogóle nie odpowiadać

oznacz moderatorów
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@hopsia13 Jeśli nie chcesz łączyć sprzedaży na Lokalnie w jedną wysyłkę, to po prostu nie wyrażaj na to zgody. A jeśli kupujący ma taką potrzebę, to może dopytać o szczegóły wysyłki. Nie rozumiem, czego oczekujesz, zablokowania możliwości kontaktu klienta ze sprzedającym? 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów
hopsia13
#7 Wielbiciel#

Tak jak pisałem wcześniej nie wiem z kim rozmawiam a wydaje mi się że to sztuczna inteligencja bo nie rozumie co się do niej pisze.Ja wysyłam wszystko jedną przesyłką i o tym właśnie jest ta dyskusja że zawsze kupujący musi czekać żebym mu to zatwierdził.A kontakt jest przez Czat.

oznacz moderatorów
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@hopsia13 Odpowiedziałam Ci już na tę sugestię, ale spróbuję Ci to wyjaśnić raz jeszcze. System nie może samodzielnie ustalać, czy jako sprzedający jesteś w stanie wysłać produkty z ofert w jednej paczce, czy nie. Widzę, że handlujesz monetami, zatem problem z większymi gabarytami może nie jest Ci najbliższy, ale ta opcja powstała z myślą o sprzedających, którzy mogą mieć problemy z wysyłką większej liczby produktów w jednej paczce. Właśnie z tego powodu każdorazowo musisz ustalać z kupującym warunki dostawy. Dzięki temu ograniczamy sytuacje, w których sprzedający musi prosić o dopłatę do kolejnej paczki, ponieważ zamówienie gabarytowo okazało się nie do wysłania. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów
hopsia13
#7 Wielbiciel#

To jest pierwszy użytkownik który zadał pytanie

Witam

Sprzedaje różne przedmioty z jednej tematyki, kupujący często chcą kupić kilka przedmiotów, więc muszą wyslać pytanie o warunki dostawy. Czy jest możliwość wyłączenia zapytania o warunki dostawy tylko żeby od razu kupujący mógł kupić produkty?

I trzeba było krótko napisać że nic się nie da z tym zrobić.

 
oznacz moderatorów