anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Sprzedaż na Allegro lokalnie

kr543
#8 Zapaleniec#

Przymusowe przeniesienie sprzedaży na Allegro lokalnie wiąże się z jednym drobnym oszustwem. drobnym ale istotnym . Otóż sprzedającemu oferuje się możliwość wysyłki przez paczkomaty INPOST w konkurencyjnej cenie 8,99 zł. Ale gdy przychodzi do realizacji tej obietnicy okazuje się że nie jest to możliwe. Dlatego że,  Allegro lokalnie nie jest połączone z INPOSTEM i nie ma możliwości wysłania przesyłki za obiecane 8,99 zł. Trzeba zapłacić 12,99 zł. Różnica niby mała = 4zł, ale procentowo? Ano wzrost o 44,49%. Sprzedający jest robiony w bambuko . Pewnie INPOST i Allegro dzielą się zyskiem . Tak więc Allegro jest   jako sklep internetowy jest super. Natomiast okazjonalna sprzedaż  drobnych używanych przedmiotów została utrudniona.

oznacz moderatorów
23 ODPOWIEDZI 23

Knowhere
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów

kr543
#8 Zapaleniec#

Dotarcie do tego kto o tym nie wie nie jest możliwe: wchodzisz na stronę INPOST i nie ma takiej informacji o szybkim nadaniu> płacisz 12,99 albo idziesz na Pocztę Polską a tam> 15zł. Tak więc "szczęśliwy" wracasz do INPOST i bulisz 12,99 zł . Ale czujesz się oszukany przez Allegro które oferuje w czasie wystawiania przedmiotu wysyłkę przez INPOST w cenie 8,99 zł 

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@kr543 No jak nie ma, jak jest https://inpost.pl/SzybkieNadania/
Na stronie głównej też jest widoczny przycisk przekierowujący do https://inpost.pl/wysylam
Poza tym w cenniku też to widać https://inpost.pl/cenniki

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@kr543 Póki co przeniesienie nie jest przymusowe. Możesz wystawić na normalnym Allegro.

alllllll.JPG

Ula

Ula
oznacz moderatorów

kr543
#8 Zapaleniec#

Ja wystawiając przedmiot zostałem przeniesiony automatycznie do Allegro lokalnie - bez mojego działania: po zalogowaniu i wejściu w swoje nazwisko, klikasz w prawym górnym rogu na wystaw i jesteś automatycznie w Allegro lokalnie

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Tak, jak nie wszedłeś tak jak pokazała @WREDZIA-W1.

oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@kr543 Może byś tak uprzejmie popatrzył na screen, który Ci dałam. Sam się automatycznie przeniosłeś na Lokalne. Kliknij  >Wystaw przez dotychczasowy formularz< i zostaniesz na normalnym Allegro!!!.

Ula

Ula
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

I po tym przeniesieniu klikasz po prawej na dole to, co widzisz zaznaczone na czerwono wyżej - wtedy wystawisz na normalnym Allegro.

oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@xyz96 Właśnie miałam Cię wzywać, bo Ty masz więcej cierpliwości 🙂

Ula

Ula
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Może zrzutu nie widzi 🙂

oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@xyz96 Eeee, tam. Widzi, tylko nie patrzy.

Ula

Ula
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Możesz jeszcze wystawiać przez "dotychczasowy formularz".

oznacz moderatorów

kr543
#8 Zapaleniec#

Ale jak?

oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@kr543 Dobry Boże!!!! Jak krowie na rowie Ci napisałam!!! Zaraz wyjdę z siebie!!!

Ula

Ula
oznacz moderatorów

kr543
#8 Zapaleniec#

Wredziu, ja mogę być co najwyżej bykiem , a krową to chyba Ty, chyba że jak to dziś w modzie czujesz się mężczyzną, no to wtedy też bykiem. No ale do rzeczy . Po zwróceniu mi uwagi znalazłem napis: "Możesz też wystawić przez dotychczasowy formularz". Jest to drobny napis,słabo zauważalny. Pozostaję przy mojej opinii: działanie Allegro nosi znamiona celowego działania na szkodę klientów, tym bardziej że wystawiając ogłoszenie na Allegro lokalnie proponuję klientowi wysyłkę przez paczkomat INPOST za cenę 8,99 zł ,czego nie można zrealizować

oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@kr543 Zgadzam się z Tobą - nosi znamiona i generalnie jest dd. Wystawiaj na normalnym dopóki się da, a nie zawracaj sobie głowy niedorobionym Lokalnym.

Ula

Ula
oznacz moderatorów

mateuszcg
#9 Pomysłodawca#

Należy wspomnieć, że na A w niektórych kategoriach jest drożej, no i dochodzi prowizja od kosztu wysyłki. 

oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@kr543 Jeszcze Ci podpowiem: Jak jednak wystawisz na Lokalnym, to nie udostępniaj wysyłki za pobraniem, ani odbioru osobistego, bo opłatę naliczą Ci od razu po zakupie i nawet jak nie sprzedasz, będziesz musiał zapłacić.

Ula

Ula
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@WREDZIA-W1 Odzyska prowizję, tak tu piszę cały czas"czarna mamba".

oznacz moderatorów