anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Sprzedaż na Lokalnie i koszt dostawy

wopiga
#7 Wielbiciel#
  • Witam. Sprzedałem przedmiot na Allegro Lokalnie. Wybrana opcja dostawy to Paczkomat 24/7 InPost - przedpłata. Kwota z automatu 12,99zł. Jak to teraz wysłać? Poprzez stronę InPost?
  • Kwota zapłaty będzie wyższa że względu na wielkość paczki!!
  • Jak to ogarnąć?
  • W saldzie brak jeszcze kwoty! 
oznacz moderatorów
8 ODPOWIEDZI 8

Skill_Player
#14 Krzewiciel#

@wopiga  Musisz zarejestrować się na stronie Inpost - menedżer paczek, utworzyć tam konto a później powiązać to konto z kontem Allegro aby wysyłać za 8.99zł

oznacz moderatorów

wopiga
#7 Wielbiciel#

Ale to nie jest Allegro Paczkomaty InPost tylko jakby poza?!

Myślałem że po sprzedaży wyskoczy w oknie Sprzedaży link do przejścia na InPost o opłaceniu paczki z kwotą 12,99zł

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@wopiga Na Lokalnie wysyła się tak; https://allegro.pl/pomoc/dla-sprzedajacych/zarzadzanie-sprzedaza-na-allegro-lokalnie/jak-nadac-przes...

Kupujący musi wybrać paczkomat Allegro InPost za 8.99 zł. Wszystko inne nadajesz poza Allegro, bezpośrednio ze strony przewoźnika. 

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Po zarejestrowaniu na stronie in postu i połączeniu konta z allegro i wybraniu odpowiedniej względem wielkości paczki skrytki ,koszt wysyłki będziesz miał taki sam 8,99 zł . Przed wydrukowaniem etykiety zmierz dobrze do jakiej skrytki się zmieści paczka i taki rozmiar zaznacz.

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@wopiga aby nadawać przesyłki z poziomu Allegro Lokalnie konieczne jest udostępnienie metody Allegro Paczkomaty InPost, wówczas przesyłka kosztuje 8,99 zł, a etykietę generujesz w tej zakładce
W przypadku Twojej sprzedaży konieczne będzie wygenerowanie etykiety poza Allegro na stronie przewoźnika. Możesz skorzystać z Managera przesyłek lub szybkich nadań. Przykro mi, ale metoda opisana przez @Skill_Player dotyczy przesyłek z Allegro nie z Allegro Lokalnie, więc w tym przypadku opłata za nadanie będzie zależała od gabarytu. 

   Monika
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów

Agent555
#18 Luminarz#

La nika - czy mogę na allegro lokalnie, wybrać opcję 

Paczkomat InPost 24/7 przedpłata za 12.99 i nadać w paczkomacie bez drukowania etykiety. W aplikacji InPost podac dane swoje i odbiorcy i wysłać bez etykiety . Z tego co wiem to allegro lokalnie nie koniecznie musi być etykieta. To fakt że zamiast 8.99 zapłacę 12.99 czyli troszkę więcej.

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Agent555 możesz wygenerować etykietę w aplikacji InPost Mobile i nadać ją w paczkomacie, wówczas nie będzie konieczności drukowania etykiety, ale przesyłka nie będzie powiązana z Allegro Lokalnie. 
@wopiga to jest sugerowana przez nas kwota, a dotyczy najmniejszego gabarytu w tej metodzie dostawy. Możesz edytować to pole na formularzu wystawiania jeśli wiesz, że paczka nie zmieści się do najmniejszej skrytki.  

   Monika
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów

wopiga
#7 Wielbiciel#

No właśnie, tak pomyślałem. Dlatego zwiększyłem trochę kwotę sprzedawanego przedmiotu. 

Zaznaczam to nie Allegro Paczkomaty. Tutaj instrukcję znam. 

Miałem opcję dotyczącą Paczkomatu z przedpłatą tylko Paczkomaty 24/7 InPost. Tylko dlaczego podana kwota była 12,99zł. Przecież nie podawałem gabarytu??? 

oznacz moderatorów