anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Sprzedaż zakończona czy nie ?

MAMY ROZWIĄZANIE!
Meowie
#8 Zapaleniec#

Witam, klient "zakupił" ode mnie przedmiot. Mówi, że ma zapłacone przelewem bezpośredni (przed chwilą). Jednak nie widzę tych pieniędzy na moim saldzie na allegro. Otrzymałem jedynie takie wiadomości od osoby "owczarek23" :

Kupujący rozpoczął zakup 1 szt. przedmiotu. Sprawdź status sprzedaży w sekcji Zamówienia od kupujących.

dzisiaj, 14:08

Cześć Bartłomiej Michał Neumann (Meowie). Nowa wpłata od kupującego owczarek23! Razem : 500,00 zł

dzisiaj, 14:09

Co zrobić?

oznacz moderatorów
17 ODPOWIEDZI 17
LEW433
#21 Demiurg#

@Meowie Nie wysyłaj dopóki nie będziesz miał kasy, może być oszustwo.

oznacz moderatorów
Meowie
#8 Zapaleniec#

Tutaj mam nie pewność, bo z jednej strony jest dowód, z drugiej nie ma środków na saldzie z sprzedaży. A sprzedaż na aukcji została zakończona przez allegro? Jak mam to zrozumieć ?

dddddd.pngprzesłąny dowódprzesłąny dowód

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

Masz to tak rozumieć, że dopóki nie widzisz pieniędzy, nie masz wpłaty. Na powiadomieniach się nie opieraj.

oznacz moderatorów
mwmonety
#21 Demiurg#

@Meowie  Od kogo masz informacje że otrzymałeś wpłatę ?od kupującego czy od allegro .Jeśli od allegro to pieniądze niebawem powinny się pojawić na twoim koncie i tylko wtedy możesz spokojnie wysłać.

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@Meowie Niech sobie klient mówi co chce, na powiadomienia nie zwracaj uwagi, teraz wiele jest fałszywych. Pieniądze musisz mieć tu; https://allegro.pl/moje-allegro/sprzedaz/srodki-i-historia-operacji#!/ Dopóki ich nie masz, nikt Ci nie zapłacił.

oznacz moderatorów
Meowie
#8 Zapaleniec#

właśnie nie mam, mam tylko 450zł od poprzedniego kupującego. Więc rozumiem, że oszustwo. Mimo powyższych "dowodów" zapłaty z jego strony ?

 

cxcxcxcxcxcx.png

 

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

@Meowie To nie jest dowód, jak jest od kupującego, nie ma kasy, nie ma wysyłki.

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

Prawdopodobnie tak. Bez PIENIĘDZY nie wysyłaj, na powiadomienia nie zwracaj większej uwagi. Codziennie są tu opisywane podobne próby wyłudzenia towaru bez wpłaty.

oznacz moderatorów
NeverLucky92
#3 Debiutant#

Ja niestety zaufałem i kasa przepadła. Wysłałem bez zaksięgowanych środków walutę w jakiejś grze temu kupującemu. Ziomek wziął kup teraz, pruł się, że nie ma kasy w grze, to mówię, była niedziela, kasa dojdzie w pon to mu wyślę. wysłałem a złotówek nie ma. 

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

@NeverLucky92 Zapewne tak jest.

oznacz moderatorów
NeverLucky92
#3 Debiutant#

Z racji tego, że zaufałem a koleś mnie oszukał i to "legalnie" mam jakieś szanse na wymuszenie przelewu na nim? Czy po prostu wygrał aukcję, walutę otrzymał i tyle go widzieli?

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@NeverLucky92 Wyślij mu mailem wezwanie do zapłaty, wyznacz termin i napisz, że po tym czasie zgłosisz na policji wyłudzenie. Jeśli nie zapłaci, przygotuj wszystko co masz na ten temat, korespondencję i zgłoś.

oznacz moderatorów
NeverLucky92
#3 Debiutant#

użyć jakiegoś szablonu z sieci czy samemu sformułować takie wezwanie? Nigdy nie miałem z czymś takim do czynienia. 

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@NeverLucky92 Poszukaj jakiegoś wzoru, być może takie wezwanie zrobi na nim większe wrażenie, jeśli nie znajdziesz, sam napisz 🙂

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

@NeverLucky92 Jeżeli po upomnieniu ci nie zapłaci (zależy od kwoty), możesz zgłosić na Policję albo uznać zapłatę za naukę (bez obrazy).

oznacz moderatorów
NeverLucky92
#3 Debiutant#

Wiem, że to moja wina i zastanawiam się po prostu czy z racji tego, że to moje przeoczenie i zlekceważenie zagrożenia zadecydowało o takiej sytuacji mam jakieś szanse na wygranie tej sprawy na moją korzyść.  Sprzedawałem walutę w grze i nic mnie to nie kosztowało, ale 400zł przeszło koło nosa.. 

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

@NeverLucky92 No trochę duża kwota za "nauczkę". Musisz sam wiedzieć, ale wezwij go do zapłaty i postrasz.

oznacz moderatorów