anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Sprzedający nie płaci za licytację i blokuje mi sprzedaż, co mogę zrobić?

MAMY ROZWIĄZANIE!
gregb86
#8 Zapaleniec#

Mam od kilku tygodni dość specyficzną sytuację... Sprzedaję (albo raczej próbuję) na Allegro Lokalnie kurtkę The North Face w stanie bardzo dobrym na licytacji. Zainteresowanie jest dość duże, lecz jeden i ten sam użytkownik skutecznie uniemożliwia mi sprzedaż.

Za pierwszym razem, gdy licytacja przekroczyła kwotę, która mu odpowiadała, specjalnie zalicytował 20tys zł i wiadomo że nie zapłacił. Napisałem w tej sprawie do Allegro, konsultant odpisał, że przyjrzeli się sprawie i dali mu ostrzeżenie, a także aby powiadomić ich, jeśli nie zapłaci ponownie, gdyż wtedy zablokują mu konto.

Za drugim razem, wylicytował za 101zł i wygrał aukcję, nie zapłacił ponownie, mimo iż ostrzegałem że powiadomię Allegro.

Gdy wystawiłem przedmiot za trzecim razem (aukcja trwa do dziś), znów licytuje i przebija wszystkich i aktualnie ma najwyższą ofertę 101zł. Powiadomiłem Allegro ponownie, opisując dwa poprzednie przypadki i podając numery spraw, poprosiłem żeby coś z nim zrobili (zablokowali konto etc.), bo jednak chciałbym wreszcie tą kurtkę sprzedać, a poza tym sami mi odpisali, żebym ich powiadomił jak sytuacja się będzie powtarzać. 

W odpowiedzi cytuję konsultanta: "Zweryfikowaliśmy konto Klienta, jednak na tę chwilę nie mamy podstaw, aby sądzić, że zakup został zrobiony bez intencji finalizacji. Jeżeli Kupujący ponownie nie zapłaci, wtedy prosiłbym o ponowny kontakt."

Dwa zakupy zrobione celowo i celowo nie zapłacone, a Allegro nie ma podstaw do tego aby sądzić że zakup został zrobiony bez intencji finalizacji? O co tu chodzi?

Czy ktoś z Was miał taką sytuację, aby pomoc Allegro była kompletnie nieskuteczna? Gdzie się wtedy udać? Allegro to nie jest jakiś tam portal w stylu tablicy ogłoszeń w necie, gdzie każdy robi sobie co chce, tylko jednak duża spółka giełdowa... Nie myślałem, że jak pierwszy raz będę miał jakiś problem to z nikąd nie dostanę pomocy 😞

Z góry dziękuję za odpowiedź i poradę!

Pozdrawiam!

Grzesiek.

oznacz moderatorów
13 ODPOWIEDZI 13
PHUABIB2
#12 Orędownik#

A czy masz możliwość na Allegro Lokalne zablokowania tego użytkownika? Niestety tam nie sprzedaję i nie wiem, czy jest taka opcja. Na zwykłym dodajesz go do listy "nieaktywnych kupujących" i już nie może licytować ani kupować u Ciebie, problem z głowy.

oznacz moderatorów
gregb86
#8 Zapaleniec#

Niestety na Lokalnie nie ma żadnych takich opcji blokad... Jutro kończy się licytacja, jak nie zapłaci, wystawiam na zwykłym Allegro, jak doradził/a xyz96 poniżej. Dzięki za szybki odzew! 🙂

oznacz moderatorów
bozenamamaj
#8 Zapaleniec#

u mnie nieaktywni kupujący nie działa już 3 osoba kupuje I nie płaci wtym roku jak chce wpisać to mam blokadę,a nie zapłać allegro opłaty to zaraz ci zablokują konto

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@gregb86 To nie jest specyficzna sytuacja, to typowe na Lokalnie - tam nie ma obowiązku zapłaty.

Wystaw na zwykłym Allegro. Klikasz "wystaw przedmiot", a potem link "dotychczasowy formularz" pokazany na zdjęciu na dole po prawej. Na zwykłym Allegro jest obowiązek zapłaty i istnieje możliwość blokowania kupujących, którzy notorycznie nie płacą za zakupy. AAAA.JPG

oznacz moderatorów
gregb86
#8 Zapaleniec#

Wow! Nie spodziewałem się takiego rozwiązania! Pamiętam jak kilka lat temu Allegro przysłało mi maila z informacją, że ich "podstawowa" platforma będzie już tylko dla firm, a dla prywatnych sprzedających uruchamiają Allegro lokalnie. Po tym czasie nie sądziłem, że jest taka opcja, abym jeszcze mógł sprzedawać na "zwykłym" allegro. Bardzo dziękuję Brachu za szybką odpowiedź i w punkt! zaczekam do jutra do końca licytacji co się stanie, a jak znów nie zapłaci, spróbuję na zwykłym allegro. MILLION THANKS! 🙂

oznacz moderatorów
RED
#21 Demiurg#

@xyz96 brawo za poradnik

i tłumaczenie nowomowy allegro

wstawiaj to wszędzie gdzie się da

zbieraj MILLION THANKS!  🙂

oznacz moderatorów
gregb86
#8 Zapaleniec#

Aktualizacja sprawy 🙂

Po raz trzeci ten sam użytkownik wylicytował moją kurtkę i nie zapłacił. Dodatkowo zrobił dokładnie to samo na innej mojej aukcji dotyczącej powerbanku i po kolejnym zgłoszeniu, Allegro wreszcie zablokowało mu konto. Jeśli dalej będzie coś kombinował, np. z innego konta czy robił mi jakieś wyrzuty/zemsty za zablokowanie, to pójdę z tym na policję bo to już zaczyna mi trochę śmierdzieć nękaniem. Jeszcze raz dziękuję za pomoc, pozdrawiam i życzę całej Społeczności Allegro Spokojnych Świąt 🙂

oznacz moderatorów
wujekzlo
#7 Wielbiciel#

Witam,

Jak zgłosić takiego szkodnika, też mam podobny problem

oznacz moderatorów
_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@wujekzlo możesz napisać o jakie konto chodzi tutaj, a my sprawdzimy je dokładnie. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów
wujekzlo
#7 Wielbiciel#

Dzień dobry,

już załatwiłem sprawę. 

Pozdrawiam

oznacz moderatorów
az1rael
#21 Demiurg#

A w jaki sposób?

oznacz moderatorów
kolekcjoner608
#21 Demiurg#

@wujekzlo Jak raz kupi i nie zapłaci to nic mu nie zrobią ale jak to się będzie powtarzać i będziesz to do nich zgłaszał to mogą na niego narzucić jakąś karę .

oznacz moderatorów
RED
#21 Demiurg#

@kolekcjoner608 jaką karę?

w regulaminie nie ma o tym ani słowa

oznacz moderatorów