anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Sprzedający wystawia podrobione rzeczy.

Idź do rozwiązania
AutoSalon_MYSLAW
#1 Nowicjusz#

Kupiłem podrobiony portfel na allegro lokalnie. Sprzedający wystawia również inne przedmioty. Rozpocząłem dyskusję. Jednak sprzedający być może zgodzi się na zwrot towaru i za chwilę sprzeda go komuś innemu. Co mogę zrobić z takim fantem? Proszę sprawdzić aukcje sprzedającego i zabronić mu wystawiać tych przedmiotów pod marką oryginalną.

2 ODPOWIEDZI 2

Odp.: Sprzedający wystawia podrobione rzeczy.

Idź do rozwiązania
mwmonety
#19 Nestor#

Zgłoś do allegro jego aukcje które budzą twoją wątpliwość w ich autentyczność. 

Odpowiedz
Ładowanie...

Odp.: Sprzedający wystawia podrobione rzeczy.

Idź do rozwiązania
xyz96
#21 Demiurg#

@AutoSalon_MYSLAW Jeśli się nie zgodzi, zakończ Dyskusję jako nierozwiązaną po 14 dniach i wystąp o zwrot wpłaty z Programu Ochrony Kupujących, który obejmuje także podróbki; https://allegro.pl/program-ochrony-kupujacych/wybor-zamowienia

Wszystkie oferty (link do wielu aukcji) z podrobionymi towarami możesz zgłosić przez ten formularz; https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=a2f3ea49-2579-47d5-87f4-6d96a42e3e86&subjectId=ae7b20da-e... Allegro prześle Ci odpowiedź, w której zapewne odmówi podjęcia działań, ponieważ zdaniem serwisu zgłoszenia podróbek może dokonać tylko właściciel znaku towarowego, przedstawiciel marki itp. To nie jest prawda, wiarygodnego zgłoszenia, zgodnie z ustawą, może dokonać każdy, a Allegro po takim zgłoszeniu powinno podjąć działania. Musisz tylko w swym zgłoszeniu udowodnić, że sprzedawany towar nie jest towarem oryginalnym. Jeśli Allegro odmówi Ci podjęcia działań, odpowiedz na korespondencję i wskaż dowody. Kontynuuj korespondencję do skutku. Czasem trwa to bardzo długo i wymaga wymiany kilkunastu, kilkudziesięciu maili.

Odpowiedz
Ładowanie...