anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Sprzedający zwraca środki, jakie skutki?

jedi665
#7 Wielbiciel#

Jeżeli kupujący kupił przedmiot na allegro lokalnie, a sprzedający anulował sprzedaż i zwrócił środki, co się dzieje wtedy?

oznacz moderatorów
10 ODPOWIEDZI 10

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

To zależy od Ciebie ,albo je przyjmujesz i kończysz temat albo dochodzisz się sądownie . 

oznacz moderatorów

jedi665
#7 Wielbiciel#

Jestem w tej kwestii sprzedawcą. Co masz na myśli przez "dochodzisz się sądownie"?

oznacz moderatorów

serwis-texas
#19 Nestor#

@jedi665 

Odebrał Cię jako kupującego. Kupujący zawarł z Tobą umowę i może wytoczyć Ci sprawę cywilną (wydanie przedmiotu w cenie zakupu).

Szanse ze tak zrobi są nikłe. Oceny negatywnej nie dostaniesz bo na AL ocen nie ma.

oznacz moderatorów

jedi665
#7 Wielbiciel#

Na jakiej podstawie miałby być pozew do sądu?

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@jedi665 Na jakiej podstawie miałby być pozew do sądu? , a na takiej , że sprzedaż jest uproszcziną formą umowy cywilno - prawnej , kupujący ma zapłacić umówioną cenę , a sprzedający UWAGA -- MA WYDAĆ TOWAR ZGODNY Z UMOWĄ  ,jak trafisz na kumatego i zawziętego gostka to zrobi Ci koło pióra .

oznacz moderatorów

jedi665
#7 Wielbiciel#

Ani w KC ani w regulaminie Allegro nie znalazłem niczego, co zabraniałoby mi rozwiązać umowę. Tym bardziej, że Allegro umożliwia zwrot pieniędzy po wpłacie i anulowanie zamówienia.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@jedi665 nie ma czegoś takiego jak jednostronne anulowanie umowy , jak Ci pisałem wcześniej ,, trafisz na gostka ......,, jesteś z buta na przegranej pozycji , a jak masz chęć to poczytaj https://arslege.pl/kodeks-cywilny/k9/s2004/ 

 

oznacz moderatorów

jedi665
#7 Wielbiciel#

Przejrzałem całość i nie znalazłem nic o wypowiedzeniu umów

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

na podstawie art 535 kc cię pozwie 
umowa kupna sprzedaży zawarta na odległość według kc jest nieważna jeśli obie strony umowy zgodzą się ją unieważnić lub zostały spełnione przesłanki odnośnie błędnego oświadczenia woli ze strony kupującego lub ewidentnej omyłki ze strony sprzedającego a regulamin allegro to gniot co obok aktu prawnego nawet nie leżał i nie obowiązuje zasada jak nie zapłaci albo jak nie wyśle i odda kasę po x dniach to umowy nie było

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Szukasz innej oferty i uczciwego sprzedającego. Przecież nie będziesz biegał po sądach.

oznacz moderatorów