anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Sprzedalem przedmiot a juz go nie posiadam bo zostal sprzedany na innej aukcji.

songo199211
#1 Nowicjusz#

Witam kupujacy kupil przedmiot, lecz niestety ktos kupil go wczesniej na innej aukcji pech tak chcial gdy chcialem wycofac sprzedaz na allegro zobaczylem ze tutaj tez go ktos kupil sprzedajacy zaplacil mi naliczyło oplaty chcialbym by sprzedajacemu zostaly zwrocone pieniadze a ze mnie zdjeta prowizja bo w rzeczywistosci niczego nie sprzedalem prosze o pomoc. Dziekuje

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

LEW433
#21 Demiurg#

@songo199211 Musisz się skontaktować z kupującym, wyjaśnij i zwrócić środki wpłacone przez niego na podane konto bankowe przez kupującego, wcześniej wypłać na swoje konto:https://allegro.pl/pomoc/dla-sprzedajacych/konfiguracja-konta-do-wyplat/jak-wyplacic-pieniadze-z-all...   później napisz o zwrot prowizji, dołącz dowód braku transakcji: https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=1b69d4ac-dd8e-4631-b724-47d66829753d&subjectId=71d604cc-a...

oznacz moderatorów

Babe1982
#1 Nowicjusz#

Dzień dobry, w jaki sposób zwrócić pieniądze kupującemu w takiej sytuacji jak powyżej? Czy prosić go o podanie konta i wykonać przelew bezpośredni czy da się to zrobić przez Allegro Lokalnie? Otrzymałam powiadomienie o sprzedaży produktu, którego już nie mam, ale pieniądze jeszcze nie wpłynęły na moje konto. Dziękuję!

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@Babe1982 Cześć 🙂 Na Allegro Lokalnie nie ma możliwości systemowych zwrotów, zatem musisz poprosić kupującego o dane do przelewu. 

Dzisiaj w nocy rzeczywiście dokonano u Ciebie zakupu, płatność trafiła na Twoje konto w Allegro Finanse. Pieniądze możesz wypłacić tutaj: https://allegro.pl/moje-allegro/sprzedaz/srodki-i-historia-operacji#!/ 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

Babe1982
#1 Nowicjusz#

Cześć, dziękuję za odpowiedź. Czyli jeśli dobrze rozumiem, to muszę "przyjąć" wpłatę z Allegro Finanse, a następnie osobno poprosić kupującego o dane do przelewu i zwrócić mu pieniądze (koszt produktu + koszty przesyłki, zgadza się?) zwykłym przelewem z konta? I co z prowizją za sprzedaż? Czy i w jaki sposób ją odzyskam?

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@Babe1982 Tak. Nie ma możliwości przekazania środków do kupującego bezpośrednio z Allegro Finanse (jeśli zakup odbył się na Lokalnie). Poproś kupującego o dane do przelewu i zwróć mu całą kwotę, którą wpłacił przelewem. 

Możesz spróbować odzyskać opłatę transakcyjną kontaktując się z nami przez ten formularz. W wiadomości załącz koniecznie potwierdzenie zwrotu do kupującego. Nie gwarantuję jednak, że ta opłata zostanie zwrócona, ponieważ wygląda na to, że transakcja nie doszła do skutku z Twojej winy. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów