anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Sprzedanie skradzionego przedmiotu (Konto w grze)

YoloOtter
#7 Wielbiciel#

Witam, chciałbym się dowiedzieć co powinienem zrobić w sytuacji, w której ktoś ukradł mi konto w grze ( world of tanks) po czym sprzedał je na allegro. Udało mi się nawiązać już kontakt z osobom, która je kupiła, wytłumaczyłem jej całą sytuacje i udowodniłem, ze jestem wlaścicielem skradzionego przedmiotu/konta, czy istnieje szansa abysmy zgłosili to do Allegro i Allegro zmusiłoby osobe, która sprzedała skradziony przedmiot do zwrotu pieniędzy osobie, która nieświadomie zakupiła skradziony przedmiot/konto ?

oznacz moderatorów
2 ODPOWIEDZI 2

kangurs1
#1 Nowicjusz#

Problem w tym, że allegro np. w ramach programu ochrony kupujących wypłaca pieniądze dopiero w momencie gdy sprawa zostanie zgłoszona na policje.

Tutaj jest nieco kiepska sytuacja, bo osoba która kupiła kradzione konto, a Ty zgłosiłbyś kradzież na policję może być posądzona o paserstwo.

Moim zdaniem warto zasięgnąć porady prawnej by nie narobić osobie która kupiła konto biedy.

Co prawda działała nieumyślnie, doprowadziła do zwrotu kradzionej rzeczy, sprawa może oprzeć się o sąd, tutaj można powiedzieć że osoba kupująca wykryła sprawcę... pomogła w zwrocie, ale to wszystko na prawdę warto omówić z prawnikiem.

Allegro na podstawie samego zgłoszenia moim zdaniem raczej nie zareaguje.

Jak to zrobić polubownie?

Niech osoba która kupiła konto skontaktuje się ze sprzedawcą i żąda zwrotu pieniędzy pod groźbą zgłoszenia sprawy o oszustwo, a oszustwo jest ścigane z urzędu bez żadnej kwoty finansowej. Przy każdej transakcji kupujący ma możliwość wejścia w spór ze sprzedającym.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Jeżeli ktoś Ci coś ukradł, zgłoś to na policję. Sprzedawanie kradzionych rzeczy na Allegro jest zabronione. Jeśli ktoś sprzedał kradzioną rzecz i masz na to dowody, to także zgłoś to na policję. Allegro nie jest stroną transakcji. Kupujący mógłby wystąpić o rekompensatę z Programu Ochrony Kupujących, gdyby nie otrzymał przedmiotu. Poza tym POK nie obejmuje transakcji niezgodnych z regulaminem.

oznacz moderatorów