anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Teoretycznie sprzedałem MacBooka, dostałem powiadomienie z Allegro, że kupujący zapłacił, ale...

1Fanti
#7 Wielbiciel#

No właśnie. Najpierw było pytanie od kupującego po angielsku i choć je przegapiłem, chwilę później przyszedł SMS od niego, że kupił „reklamowanego” przeze mnie laptopa i pytanie kiedy mogę wysłać sprzęt.  Sprawdziłem na koncie Allegro, że rzeczywiście płatność ma status zakończonej. Odpowiedziałem, że ponieważ jestem teraz na feriach z dziećmi to wysyłkę mogę zrealizować dopiero za tydzień i niemal natychmiast dostałem odpowiedź „tak, pewnie to brzmi świetnie, dziękuję. nie mogę się doczekać. ciesz się wakacjami”.
Czy przesadzam i niepotrzebnie wydaje mi się to podejrzane? Czy jeśli wyślę sprzęt, kupujący może np. anulować wpłatę? Jak się przed tym zabezpieczyć? 

oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4

LEW433
#21 Demiurg#

Jak zapłaci to wysyłasz, środki po zapłacie przez Allegro musisz mieć tu: https://allegro.pl/moje-allegro/sprzedaz/srodki-i-historia-operacji#!/  wcześniej nie wysyłaj.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@1Fanti Jeżeli płatność jest zakończona i masz pieniądze na koncie Allegro, to kupujący nie może ich cofnąć. 

oznacz moderatorów

Agent051
#16 Inspirator#

@1Fanti Wypłać pieniądze z Allegro Finanse na swoje konto bankowe. 

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@1Fanti sprawdziłam to zamówienie i wszystko się zgadza. Jest opłacone, widzę, że wypłata środków z Allegro Finanse na Twoje konto bankowe została zlecona. Kupujący nie ma możliwości wycofania tej wpłaty. Dobrze, że zachowujesz ostrożność i cieszę się, że w tym wypadku mogę Cię uspokoić - wszystko wygląda prawidłowo 🙂 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów