anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Prowizja Allegro Lokalnie

Pavo_xXx
#7 Wielbiciel#

Zasady naliczania prowizji na allegro i lokalnie i zapisy regulaminu w tej kwestii to jakiś żart i moim zdaniem zasługuje na to, żeby poinformować UOKIK o tej sprawie. 
Otóż jeśli mam na sprzedaż przedmiot X o wartości Y i chcę go za tyle wystawić na AL (allegro lokalnie) to od wartości Y jest mi zabierana prowizja za sprzedaż (swoją drogą **piiip**ka bo aż 8,9%!!! - kiedyś płaciło się za wystawienie ogłoszenia 2-3zł a teraz za sprzedaż towaru za 500zł płacimy aż 44,5zł - czy to aby nie zbyt duży wzrost za korzystanie z portalu?!) Tak czy inaczej wg zapisów regulaminu o ZAKAZIE doliczania prowizji do ceny towaru oznacza to, że przez allegro wartość mojego przedmiotu została pomniejszona o wysokość prowizji?
Pytanie w związku z tym brzmi: dlaczego wartość mojego przedmiotu ma spaść tylko z powodu tego że wystawiam go na allegro?
Oczywiste w tej sytuacji jest to, że sprzedający będą zawyżali ceny swoich towarów o wysokość tej prowizji (chociażby dlatego, ze nie można tego udowodnić) a zapis w regulaminie ma na celu tylko i wyłącznie zakazać dodawania takiej informacji w treści ogłoszenia. To oczywista nieuczciwość ze strony allegro, ze buduje swój regulamin w taki sposób, żeby uniemożliwić sprzedającym poinformowanie o tym fakcie osób, które rzeczywiście ponoszą ten koszt i ile on wynosi. 
Co to ma na celu? Oczywiście to, żeby klienci nie odwrócili się od allegro, bo to właśnie oni przyciągają sprzedających i napędzają to błędne koło, a allegro może bezkarnie łupić ich portfele i kieszenie.

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

xyz96
#21 Demiurg#

Pytanie w związku z tym brzmi: dlaczego wartość mojego przedmiotu ma spaść tylko z powodu tego że wystawiam go na allegro?

Dlatego, że Allegro nie jest darmowe. Nie chcesz płacić prowizji, poszukaj takiego miejsca, w którym sprzedasz swój towar bez żadnych opłat. 

oznacz moderatorów

Pavo_xXx
#7 Wielbiciel#

Serio wypikowujecie słowo B A N D Y C K A??? Z jakiego powodu?  chciałbym się dowiedzieć?
xyz96 daruję sobie opinie kto mógł napisać równie niedorzeczną odpowiedź. NIGDZIE z moje wypowiedzi nie ma wzmianki o tym, że nie chce ponosić ŻADNYCH opłat ani że Allegro powinno być darmowe. 
Opłaty za korzystanie są jak najbardziej spoko, ale tu mamy do czynienia nie z opłatą tylko skokiem na kasę. W ogóle nie zwróciłeś uwagi na opis tego W JAKI SPOSÓB i POD JAKIM RYGOREM naliczane są te opłaty. Zamiast tego uczepiłeś się, ze rzekomo chcę uniknąć opłat. Jak napisałem opłaty ok ale powinny być niższe. Niemalże 10% od sprzedaży to zwykłe zdzierstwo. Zwłaszcza w kontekście tego, że wzrost na przestrzeni ostatnich 10 lat jest ok 900% dla wartości przedmiotu za 200zł (ciężko porównać stałą opłatę z naliczaniem procentowym ale kiedyś chodziło dużo telefonów i tego typu sprzętu) Chciałbym przynajmniej dowiedzieć się z jakiego powodu allegro dopuściło się tak wysokich podwyżek. Poza tym uczciwie byłoby gdyby sami doliczali prowizje do ceny jaką podaje sprzedający i pozwoli opisywać to w ogłoszeniach - stad moja opinia, że to złodziejska/**piiip**ka praktyka.
WSZYSTKO wymaga uzasadnienia. Nie można sobie od tak podnosić cen bo to zwyczajne złodziejstwo i psucie rynku. 

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Pavo_xXx Daruj sobie. Będziesz pisał jeszcze 100 elaboratów i niczego to nie zmieni. Zasady są, jakie są. Tobie się wydaje, że coś wskórasz? Nic nie wskórasz, tylko się namęczysz pisaniną. 

oznacz moderatorów

Pavo_xXx
#7 Wielbiciel#

No i właśnie ten komentarz pokazuje poziom. Liczę, że ten post zostanie zauważony przez moderatorów i społeczność i spotka się z poparciem. To właśnie odpowiedzi w stylu twoich są bez sensu bo nie dodają absolutnie NIC. Opierasz się na zasadzie hatersgonnahate i to właśnie pusta pisanina. A dla twojej wiadomości zasady można zmieniać. Uwielbiam to współczesne podejście, ze ceny są narzucone z góry i wszyscy musimy je akceptować i tak samo jest z zasadami. Takie podejście niczym nie odróżnia ludzi je wyznające od stada tępych owiec. NIC nie jest narzucone i WSZYSTKO można negocjować. Ludzie zwyczajnie w tej skomunizowanej Europie zapomnieli co to wolność. 

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Pavo_xXx Mój komentarz jest zgodny z realiami, a Ty starasz się wojować. Niczego nie wywojujesz. Nie tacy jak Ty już wojowali. 

A moje posty możesz zgłaszać. Jeśli naruszają zasady AG, zostaną usunięte. 

oznacz moderatorów