anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Transakcja na Allegro Lokalnie - opinia dotycząca traktowania sprzedających

atomik_2005
#8 Zapaleniec#

Allegro nieroztropny kupujący i sprzedający, Sprzedający na allegro jak intruz

Dzień dobry,

Myślę, że warto nagłośnić tą sprawę :
Allegro traktuje Sprzedających bez jakiegokolwiek obiektywizmu.

Dzień dobry,
Odnośnie kosztów wysyłki wypowiedziałem się w dniu :

"31 lipca 2020 13:32
Kupujacy kupil krzeslo za 99 zl
Reszta to koszty wysylki plus prowizje allegro

Niestety mimo nadani paczki kurier prze, 2 dni jej nie odebral. Kupujacy poinformowal o rezygnacji.

Koszyty wysylki i allegro zostaly poniesione. Dlatego zwrocilem mu pierwsza czesc - 130 zl z informacja ze jak odzyskam poniesione koszta to przesle mu reszte.

Reszta kosztow nie zostala mi zwrocona.

Pozdrawiam w zalaczeniu potwierdzenie.

Jestem na urlopie do srody.
Screenshot_20200731-132501_OLXpl.jpg"

Pozdrawiam,

Informacja od pracownika allegro z dnia 06 sierpnia 2020 16:28
"Jak już wspominaliśmy sprzedający może pomniejszyć kwotę zwrotu tylko o koszt jaki poniósł na wysyłkę tego zamówienia."

Informacja od pracownika allegro z dnia 06 sierpnia 2020 12:30
"wszelkie kwestie związane z odstąpieniem od umowy bez podawania przyczyny powinny zostać ustalone pomiędzy stronami umowy, a więc pomiędzy sprzedającym a kupującym. "

Informacja od pracownika allegro z dnia 05 sierpnia 2020 12:08
"W Allegro Lokalnie nie ma prowizji od sprzedaży, sprzedający obciążany jest pokryciem opłaty za obsługę transakcji, która jest uzależniona od wartości towaru i jest bezzwrotna. "

Proszę o pomoc pracownika allegro jak interpretować w/w zapisy są w sprzeczności z ostatnią odpowiedzią , którą allegro wysłało i jest bardzo krzywdząca i niesprawiedliwa.


13 sierpnia 2020 12:49
Proszę sprzedającego o załączenie potwierdzenia wykonania zwrotu brakującej kwoty na konto kupującego. W przypadku braku reakcji do końca dzisiejszego dnia, proszę kupującego o wezwanie allegro o pomoc."

Sprawa ciągnie się niemiłosiernie długo. Allegro wykończy się samo z takim podejściem do sprzedających. Ostrzegam.
oznacz moderatorów
27 ODPOWIEDZI 27

atomik_2005
#8 Zapaleniec#

kto w takim razie powinien pokryć koszty Allegro ? Przecież Allegro mi ich nie zwróci ??

oznacz moderatorów

atomik_2005
#8 Zapaleniec#

kto w takim razie powinien pokryć koszty Allegro ? Przecież Allegro mi ich nie zwróci ??

oznacz moderatorów

pl23forest
#7 Wielbiciel#

Powtarzam koszty allegro niech Pan zatrzyma ale nie jest to kwota 20 zł!!! 

oznacz moderatorów

pl23forest
#7 Wielbiciel#

Paczka wogole od niego nie wyszła! Oddam mu prowizje allegro i koszt inpost spoko ale niech odda resztę a nie kradnie. Macie jakieś pomysły jak odzyskać skradzione pieniądze? 

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Jeżeli paczka w ogóle nie wyszła, to powinieneś otrzymać zwrot całej wpłaty. Po co chcesz płacić za InPost, skoro paczka nie wyszła?

oznacz moderatorów

atomik_2005
#8 Zapaleniec#

Paczka była opłacona, nadana i przygotowana do wysyłki. Kupujący poinformował o fakcie rezygnacji w momencie gdy wszystko było już przygotowane i opłacone. To kto ma wziąć na siebie ten koszt - Sprzedający ?

oznacz moderatorów

pl23forest
#7 Wielbiciel#

No i widzicie co jest z tym światem, złodziej jest górą i nic nie można zrobić bezkarność totalna. Macie jakieś pomysłu jak odzyskać różnice? Rozumiem że poniósł koszty i chętnie oddam mu 14,99 zł+ 7,9% za obsługę allegro jednak nie wieże że jest to kwota aż 35 zł....:(

oznacz moderatorów

pl23forest
#7 Wielbiciel#

Dużo Pan osób oszukał na pieniądze ? Pytam z czystej ciekawości ? 

oznacz moderatorów