anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Użytkownik upiera się na przelew tradycyjny

illmatic_ice
#7 Wielbiciel#

Hej. Od jakiegoś czasu, szczególnie na AllegroLokalnie pojawiają się różnorakie próby wyłudzenia danych. 
Wystawiłem na sprzedaż kilka płyt kompaktowych i jeden z „potencjalnych kupujących” upiera się, żebym podał mu numer konta bankowego, bo tylko taka forma płatności go interesuje i nie chce płacić przez PayU.

Czy mam rację podejrzewając, że to jakaś kolejna próba phishingu?

Pozdrawiam @ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów
25 ODPOWIEDZI 25

komis-bell
#21 Demiurg#

@vonNogay  Jasne, ta konkretna sytuacja na 99,9% nie jest oszustwem natomiast nie każdy jest na tyle obeznany w temacie aby próbę oszustwa wykryć. Dlatego doradzam aby posługiwać się narzędziami które daje allegro aby być chronionym na wszelki wypadek.

oznacz moderatorów

ELEKTROMARKET
#12 Orędownik#

możesz mi napisać na czym polega wałek ? 

" 'kupujący' zapłaci, Ty wyślesz towar ale za miesiąc zapuka Ci do drzwi policja. Pieniądze stracisz, towaru nie odzyskasz"

bo nic nie wiem  na ten temat a czytam w internecie wszystko na temat  potencjalnych zagrożeń, na jakiej podstawie ma do ma do mnie  zapukać policja ?  

oznacz moderatorów

vonNogay
#16 Inspirator#

@ELEKTROMARKET wałek polega na czymś takim: https://www.youtube.com/watch?v=F5rj7wBehOw&ab_channel=PoszukiwaczeOkazji

Należy uważać, ale nie należy przesadzać, klient chcący kupić płytę z muzyką za kilkadziesiąt zł. raczej nie jest oszustem.

oznacz moderatorów

ELEKTROMARKET
#12 Orędownik#

faktycznie, "Polak potrafi"  w życiu bym nie pomyślał o takim wałku, dzięki za ostrzeżenie, 

oznacz moderatorów

vonNogay
#16 Inspirator#

Podaj nr konta, nie wiem w czym problem. Kiedyś nie było allegro finanse i PayU i wszystkie transakcje były tak dokonywane.

oznacz moderatorów

darwik-firma
#12 Orędownik#

przelew tradycyjny wykonuje się na konto allegro a nie na sprzedającego to tak mu proszę napisać

oznacz moderatorów