anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Uszkodzona paczka przez inpost

Client:38103826
#2 Obserwator#

Za pośrednictwem Allegro sprzedałem porcelanę z wysyłką przez Inpost. Po kilku dniach dostałem informację oraz protokół, że moja paczka nie dojechała do kupującego, gdyż w trakcie została uszkodzona, wręcz zmiażdżona. Co w tej sytuacji robić z Allegro i inpost. Oddział inpost pyta mnie co ma zrobić czy odesłać do nadawcy czy odbiorcy. Jak allegro w tym bierze udział i czy w ogóle? Będę wdzięczny za pomoc, bo pierwszy raz się z tym spotykam.

oznacz moderatorów
10 ODPOWIEDZI 10

kostas11
#21 Demiurg#

@Client:38103826 allegro na dziś nie bierze w tym udziału, rozumiem że sprzedałeś na Loklanie jako prywatny ? to niebezpieczeństwo utraty czy uszkodzenia przechodzi na kupującego w momencie nadania, ale to nie znaczy że jak źle spakowałeś to Ty odpowiadasz 🙂

Według mnie oddaj kasę kupującemu, złóż reklamację, masz protokół i powinni Ci wypłacić odszkodowanie, mniej zachodu i szarpania z kupującym czy odpowiadania allegro w dyskusji co 24h i udowadniania jakie jest prawo 😄

Jak nadałeś generując etykietę z zamówienia to napisz do allegro niech złożą reklamację, opisz sytuacje, załącz protokół itp.

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Client:38103826
#2 Obserwator#

Nie na Allegro lokalnie, tylko na allegro. Przekierowało mnie na konto inpost, tam importowałem sprzedaż na allegro, zapłaciłem za wysyłkę i wygenerowałem etykietę. A następnie wysyłka.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Client:38103826 to po co piszesz w zakładce Loklanie 😄

To dalej będzie paczka nadana na umowie allegro, więc możesz to zlecić im, lub pobrać pełnomocnictwo z zakładki dostawy i złożyć sam reklamację 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Client:38103826
#2 Obserwator#

Ok. dziękuję, tak zrobię. Jeszcze słabo się poruszam w tych meandrach allegro czy lokalnie czy nie przepraszam i dziękuję za informację.

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Bądź przygotowany że nawet jak złożysz reklamację podając co było w przesyłce to i tak dostawca będzie szukał haka że przesyłka nie była odpowiednio spakowana i zabezpieczona . 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

A to konto firma czy prywatny sprzedający jesteś? Oni chcą żebyś sam sobie składał reklamację Allegro interesuje tylko kasa.

oznacz moderatorów

Client:38103826
#2 Obserwator#

Osoba prywatna i sprzedający. Mam nadzieję, że nie będzie problemów bo paczka wyglądała tak.. i przesłali też protokół z magazynu.680423869449200127434793 1.jpg

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@Client:38103826 więc jak ci mówił @kostas11  przeniesienie prawa włąsności wraz z możliwością utraty lub uszkodzenia rzeczy przechodzi w zakupie od osoby prywatnej na kupującego  z chwilą wydania tej rzeczy przewoźnikowi

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@Client:38103826 wariant 1 oddajesz kasę i sam reklamujesz w inpost ale szykuj się na odrzucenie bo nie była paczka w sejfie i jakby była to pewnie przejazd po niej czołgiem by zniosła zawartość bez zadrapania i odszkodowania nie dostaniesz, lub niech zawiozą kupującemu i on się bawi w reklamację do inpost zgodnie z prawem ale jak inpost odpisze że źle spakowałeś to wróci z reklamacją a wtedy ty odrzucisz bo spakowałęś dobrze i allegro wypłaci na swój koszt protecta przeanalizuj sobie co ci się bardziej opłaca 

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@Client:38103826 sprzedałeś to na zwykłaym allegro jako firma czy jako prywatny sprzedawca?

oznacz moderatorów