anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Uwaga! Nowa próba oszustwa, spreparowany komunikat od InPost.

MAMY ROZWIĄZANIE!
ipsx
#8 Zapaleniec#

Wczoraj miałem korespondencje na allegro lokalnie z chętnym na moją ofertę. Ale po wstawieniu zdjęcia przez niego (przerobione, bo takiej opcji w inPoście nie ma) wiedziałem ze mam do czynienia z oszustem i uciąłem temat Informując że nie interesuj mnie inne metody sprzedaży. 

allegro inpost.png

Ze względu na brak możliwości powiększenia zdjęcia które wkleił oszust do rozmowy zacytuje poniżej aby wiedzieć na czym ten przekręt miał polegać:

Jak działa InPost dostawę?

Kupujący na stronie InPost płaci za towar + przesyłkę i uzupełnia dane do odbioru online

Po dokonaniu płatności InPost generuje unikalny link do odbioru środków, które kupujący przekazuje sprzedającemu

Po otrzymaniu pieniędzy kurier skontaktuję się ze sprzedawcą i w ciągu trzech dni kurier odbierze towar

Sprytnie to sobie wymyślili ale nie trafili na nerda.

Ta metoda chyba jest obecnie najnowsza i chyba warto to też zgłosić inpostowi, że wykorzystują jego wizerunek. A jeśli będzie taka potrzeba to bez problemu mogę zeznawać jako świadek o ile przekażecie to odpowiednim służbom.

oznacz moderatorów
80 ODPOWIEDZI 80
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Client:67112728 dziękuję za Twoje zgłoszenie! Zablokowaliśmy to konto. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
Pawlomila
#7 Wielbiciel#

Dzisiaj dostałem taką samą propozycję. Kontakt poprzez WhatsApp

PHOTO-2021-11-18-19-08-10.jpg

oznacz moderatorów
marcinozo
#7 Wielbiciel#

Witam, Dzisiaj tj. 19.11.2021, dostałem identyczną spreparowaną grafikę na serwisie sprzedajemy. Scenariusz jest identyczny do opisywanego tutaj, wystawiłem przedmiot, nie minęło 10 minut a napisała do mnie na czacie RadwańskaAG, uważać bo to oszust !

marcinozo_0-1637320159679.png

i kontynuacja jeszcze:

marcinozo_0-1637320335543.png

 

po kliknieciu w link grafiki dostałem to coś:

marcinozo_1-1637320386925.png

 

 

oznacz moderatorów
InPost
Ekspert InPost

@marcinozo 

Tak jak wcześniej wspomnieliśmy to definitywna próba oszustwa.

Link w tej wiadomości jest fałszywy. Prosimy już nie klikać w ten link. Ewentualnie prosimy zgłosić jeszcze tą sytuację na portalu, na którym wystawiono ogłoszenie.

Serdecznie dziękujemy za tą informację i za zachowanie czujności. 

Wszelkie próby podszycia się pod naszą firmę mogą Państwo zgłaszać poprzez nasz formularz kontaktowy https://inpost.pl/formularz-kontaktowy

oznacz moderatorów
CzarnyKot198
#1 Nowicjusz#

Cześć, też wczoraj miałam taką próbę. Osoba pisząca miała zdjęcie profilowe dwójki chłopców, dopytywała o towar, bardzo normalnie, a potem wkleiła te propozycję InPost. Z tego do zauważyłam była literówka w tym screenie! Uważajcie! 

oznacz moderatorów
onaxdxd
#1 Nowicjusz#

Screenshot_2021-12-23-05-26-52-629_com.whatsapp.jpg

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@onaxdxd dziekuję za Twoje zgłoszenie! 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
Client:33353501
#8 Zapaleniec#

270031686_729128258057718_5041950188064407899_n.jpg270207610_2398182810318295_3874527198445315974_n.jpg

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Client:33353501 dobrze, że zachowałeś czujność. Dziękuję za Twoje zgłoszenie! 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
thux
#7 Wielbiciel#

Było na **piiip** i pojawiło się na allegro. Uważajcie 

Screenshot_2021-12-30-15-31-26-957_com.whatsapp.jpg

oznacz moderatorów
11sojka11
#7 Wielbiciel#

Sprzedalam dzis na allegro lokalne przedmiot kupujacy wybral za pobraniem . dostalam wiadomosc aby kliknac w link zeby potwierdzić sprzedaż. Czy to tak zawsze wygląda? Boję sue oszustow.

oznacz moderatorów
A3dam
#19 Nestor#

@11sojka11 
To jest najprawdopodobniej próba oszustwa.
Nie klikaj w link. Sprzedawca nie musi niczego potwierdzać.
Najlepiej nie udostępniaj pobrań: kasa na koncie - wtedy wysyłasz.

@ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Z pewnością przysyłanie linku i próśba potwierdzenia zakupu jest próbą oszustwa. Oferowanie sprzedaży z pobraniem to także kłopoty, kupują wysyłasz, nie odbierają, a prowizja pobierana.

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@11sojka11 dziekuję za Twoją wiadomość. Dobrze, że zachowałaś czujność, ponieważ nie była to uczciwa prośba. Kupujący nie potrzebują też Twojego adresu e-mail, aby sfinalizować płatność. Konta osób, które do Ciebie pisały są już zgłoszone do zablokowania i za chwilę nie będą aktywne. Dziękuję za Twoje zgłoszenie! 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
mirek-pir11
#2 Obserwator#

W dniu 05.02.2022 klijent o nr 104284493,zakupił wystawiony przezemnie  przedmiot łóżko młodzieżowe za kwotę 500 zł.Poinformował mnie wiadomoscią po zakupie o tresci:   Witam, zapłaciłam za Twoją ofertę poprzez przesyłkę Inpost. Proszę udać się do swojej placówki po pieniądze za sprzedaż i potwierdzenie dostawy.
Bardzo dziękuję:)   

W placówce InPost dowiedziałem sie ze jest to nieutrzciwy kupujący,a firma nie swiadczy takiej usługi.Próbowałem skontaktowac się z kupującym z pytaniem na jakim etapie jest płatnosc,lecz bez odzewu.

Prosze o wyjasnienie zaistniałej sytuacji,a także anulowanie naliczonej prowizji za sprzedaż przedmiotu.

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Co tu wyjaśniaj, ktoś cie oszukuje, jeżeli sprzedaż i kupujący zapłaci to środki masz tu, wtedy wysyłasz: https://allegro.pl/moje-allegro/sprzedaz/srodki-i-historia-operacji#!/

a o zwrot prowizji musisz napisać: https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=1b69d4ac-dd8e-4631-b724-47d66829753d&subjectId=71d604cc-a...

oznacz moderatorów
mirek-pir11
#2 Obserwator#

Omyłkowo wpisałem swój nr klijenta a powinienem   JULIAkissa

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@mirek-pir11 dziękuję za Twoje zgłoszenie! Zablokowalismy to konto. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@mirek-pir11 Tak, to nieutrzciwy kupujący. O zwrot prowizji poproś tu; https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=1b69d4ac-dd8e-4631-b724-47d66829753d&subjectId=71d604cc-a... o ile udostępniłeś wysyłkę za pobraniem lub odbiór osobisty. Jeżeli kupujący ma zapłacić z góry, prowizja nie będzie pobrana bez wpłaty, a ogłoszenie odnowi Ci się automatycznie po 5 dniach. 

oznacz moderatorów
czechuemsi
#7 Wielbiciel#

Widzę pierwszy post prawie ROK temu, dziś na whatsapp odezwał się do mnie oszust próbujący dokonać zakupu tą samą metodą! Płatność za przesyłkę i przedmiot przez Inpost!

 

Client:104430805

 

czy na prawdę odpowiednie służby nie mogą nic z tym zrobić? proceder trwa w najlepsze

oznacz moderatorów