anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Uwaga! Podejrzane wiadomości

MAMY ROZWIĄZANIE!
Inoika
#8 Zapaleniec#

Uważajcie proszę na podejrzane wiadomości w języku angielskim i osoby próbujące podjąć kontakt poza Allegro.

Właśnie „klient” chciał mnie wrobić we wzorcowe oszustwo, nieco przypominające tzw. przekręt nigeryjski, który polega na wyłudzeniu pieniędzy. 

Wklejam nazwę tegoż „klienta”:

[edycja]

Czy ktoś miał podobną sytuację? Zastanawia mnie skala problemu. 

 

 

oznacz moderatorów
775 ODPOWIEDZI 775
klikuss
#7 Wielbiciel#

tak, Client:100871201

oznacz moderatorów
msw2312
#7 Wielbiciel#

Kolejny do bana:

 

Client:100880721

Hi,

Do you still have it for sale? Kindly get back to me at my personal email (agnieszkaolinska0@gmail.com) for further conversation.

Thanks.

oznacz moderatorów
wzqp
#7 Wielbiciel#

Napisał do mnie kolejny do zbanowania.

Screenshot from 2021-04-20 12-41-49.png

 

oznacz moderatorów
Vilandra1
#7 Wielbiciel#

Vilandra1_0-1618924888066.png

 

oznacz moderatorów
nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@Vilandra1 @wzqp @klikuss @msw2312 Dziękujemy za zgłoszenia. Konta są już zablokowane.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów
ahab201
#9 Pomysłodawca#
Client:100884079KUPUJĄCY
 
Sprzedawaj bezpiecznie!

Zachowaj czujność, gdy kupujący:

  • proponuje kontakt bezpośrednio na skrzynkę e-mail
  • proponuje wyższą cenę i płatność poza Allegro
  • prosi o wysyłkę do innego kraju
  • pisze łamaną polszczyzną lub w obcym języku
Dowiedz się więcej
Nazywam się Bobretzky Jürgen, Chciałbym wiedzieć, czy Twój przedmiot nadal jest nienaruszony, jeśli tak, skontaktuj się ze mną na mój osobisty e-mail w celu omówienia prywatnych negocjacji ..... (bobretzkyjurgen1966@gmail.com
To Skopiowana wiadomość którą otrzymałem.
Pozdrawiam
Ahab 201
oznacz moderatorów
CA7LPfZ
#7 Wielbiciel#

Też dostałem tego emaila , a podobno miał być zablokowany.

oznacz moderatorów
Info-Instal
#2 Obserwator#

U mnie dziś dokładnie to samo - ten profil jest aktywny..

bobretzkyjurgen1966@gmail.com

oznacz moderatorów
mlyka7
#4 Eksplorator#

Ja również dostałem wiadomość z tego konta. Finalnie gość chciał kupić ode mnie rower. Płatność przez PayPal za rower i przesyłkę, ale po mojej stronie była płatność za przesyłkę u kuriera którego on wybrał. Niby wszystko dobrze wyglądało jeśli chodzi o stronę zamówionego kuriera (Przesyłka do Finlandii), ale płatność finalnie jako przekaz pieniężny do placówki w jakimś banku w Nigerii. Podejrzane...

Na szczęście w porę można się zorientować że jest coś nie tak. Dodam, że gość cały czas używa konta i mailuje ze mną...

oznacz moderatorów
mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@mlyka7, mogę Cię prosić o załączenie tutaj zrzutu ekranu z wiadomością z tego konta? 

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów
mlyka7
#4 Eksplorator#

Proszę,

image.png

oznacz moderatorów
mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@mlyka7, pięknie dziękuję. 🙂 To konto jest już zablokowane i nie powinieneś otrzymywać z niego wiadomości. Gdyby w przyszłości jakaś inna wiadomość wydała Ci się podejrzana, daj proszę znać. 

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów
ahab201
#9 Pomysłodawca#

Witam

Już drugi raz próbowano ze mną taki sam numer- zapewne Skala Problemu jest zatrważająco duża.Trzeba takie osoby zgłaszać zgłaszać i jeszcze raz zgłaszać.

Pozdrawiam

Ahab 201

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@ahab201 bardzo dziękuję za Twoje zgłoszenie! Zablokowaliśmy to konto.

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
ahab201
#9 Pomysłodawca#

Dzięki za szybką reakcje

Pozdrawiam

Ahab201

oznacz moderatorów
ahab201
#9 Pomysłodawca#

Witam Wszystkich wydaje mi się iż znowu próbowano mnie naciągnąc/wyłudzić odemnie Towar który wystawiłem na allegro.to numer Klienta  100884079 

tą samą metodą co ostatnio Tzw. przekręt nigeryjski - Klient wzpisuje mi po angielsku na mojego prywatnego Maila że podeśle na mój adres swojego Agenta Transportowego który odbierze sprzedawany przezemnie towar

w tym przypadku Młot Udarowo Obrotowy Hitachi DH 50 MB .

Moje pztanie - skąd biorą się u niektórych takie pomysły - niektórzy myślą że są mądrzy a wszyscy inni są naiwni

za wszelką cenę chcą wyłudzić wasze dane osobowe.Klienta o wyżej wymienionym numerze proponuję zablokować na stałe tak żeby już nikogo innego nie proponował naciągnąć.Na życzenie mogę porobić zrzuty korespondencji. Pozdrawiam

Uważajcie na siebie/nie dawajcje się oszukać

Ahab 201 

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

Tak, to jest próba oszustwa. Nie wysyłaj nikomu niczego, jeśli nie masz pieniędzy. Jeżeli ktoś chce kupić towar, to kupuje i płaci, zamiast kombinować. Nie wierz w żadne zapewnienia, sfałszowane potwierdzenia wpłat, nie klikaj w żadne linki w wiadomościach przez niego wysłanych. Masz pieniądze, wysyłasz, nie masz pieniędzy, nie wysyłasz. Nic bardziej prostszego.

oznacz moderatorów
ahab201
#9 Pomysłodawca#

Mam podobne zdanie

Niema Kasy niema Towaru-proste

Pozdrawiam

Ahab 201

oznacz moderatorów
mwmonety
#21 Demiurg#

Zdecydowanie próba wyłudzenia ,dobrze że jesteś czujny .Takie meile zgłaszaj od razu do allegro .

oznacz moderatorów
ahab201
#9 Pomysłodawca#

Tylko z mojej ciekawości chciałem zobaczyć co ten ktoś będzie mi wypisywał/jak będzie motywował swoj plan-niecny cel

Pozdrawiam

Ahab201

 

oznacz moderatorów