anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

W sprawie wysyłania danych do Allegro w ramach DAC7

jerzym5
#8 Zapaleniec#

Proponuję zrobić bojkot wysyłania danych prywatnych, włącznie z peselem do Allegro, po otrzymaniu maili niewiadomego pochodzenia.

Nie wiadomo, czy są zgodne z polską konstytucją, bo z dyrektywą mogą być, ale nie muszą, jeszcze nikt tego nie sprawdził, a może okazać się za parę lat , że wymuszenie danych było niezgodne.

  • W każdym razie, ja wycofałem wszystko swoje aukcje, nie wysyłam danych, opłaciłem konto i mam wszędzie 0zl rozliczenia, mogą mi zablokować konto i mam to gdzieś, po prostu strajkuję i Allegro na mnie nie zarobi, a jeśli będzie nas tysiące, to łatwo policzyć ile stracą, a może być tak, że niedługo przestaną liczyć się na rynku, pzdr i do lepszych czasów.
oznacz moderatorów
13 ODPOWIEDZI 13

kostas11
#21 Demiurg#

@jerzym5 przecież dane do skarbówki i tak mogą iść czy podasz dane czy nie, na żądanie US, numer konta też mają na które idą wypłaty więc nie wiem w czym macie problem, chyba że się obawiacie kontroli 😄 

Jak sprzedajesz swoje graty to nie ma się czego obawiać, chyba że robisz to zarobkowo to na allegro mają w dobrej cenie pampersy 😄

Ps. każdy portal to musi wysyłać, a ostatnio nawet po pchlich targach latają 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

jm3raz
#8 Zapaleniec#

Tak, ale jak ludzie zrobią bojkot i przestaną wystawiać to może opamiętają się politycy i inni, którzy zrobili ta głupotę, bo to jest tylko w UE. 

Używanymi rzeczami np. w Anglii możesz handlować do kwoty powyżej 10 tysięcy Funtów, przelicz i porównaj.

oznacz moderatorów

TomBanknoter
#17 Koryfeusz#

@jm3raz Spróbuj coś wysłać z UE do UK, to się przekonasz, jaka tam wolność handlu panuje 🙂

oznacz moderatorów

jm3raz
#8 Zapaleniec#

Ja tam wysyłam modele i nie mam problemów

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@jm3raz używanymi czy nowymi rzeczami w Polsce bez działalności możesz handlować do 38 700 zł oczywiście PIT trzeba złożyć ale kwota wolna od podatku po 30 000 zł:D a jak masz swoje używane graty to możesz i za 50 000 zł sprzedać i nic Ci za to nie grozi, nawet podatku nie zapłacisz 😄

Widzę że nie masz pojęcia o czym piszesz i co porównujesz, raport to nie jest żaden limit podatkowy czy obowiązek opłacenia czy rozliczenia czegokolwiek 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów

jm3raz
#8 Zapaleniec#

Dobra, nie wiesz o czym piszesz, daj im pesel, ciekawe po co, jak ja zastrzeglem pesel i nie mam obowiązku nikomu przekazywać, takie jest prawo, daj im adres to cie okradną, bo w Polsce każdy może zdobyć adres, wiedząc co sprzedajesz to Cię okradnie, ile jest pracowników, którzy mają dostęp do danych-tysiące. Jak Ci nie zależy topodawaj, tylko zastanawia mnie jeden fakt, po co każą podawać te dane, jak otrzymali je wcześniej od Nas.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

jak ja zastrzegłem pesel i nie mam obowiązku nikomu przekazywać, takie jest prawo - nie, masz prawo zastrzegać ale jak chcesz załatwić coś np; pożyczkę to musisz odblokować, inaczej jej nie uzyskasz, więc masz prawo zrezygnować  z rat, sprzedaży na Allegro itd, ale US i tak Cię dopadnie.

oznacz moderatorów

Legniczanin30
#9 Pomysłodawca#

"jak sprzedajesz swoje graty to nie ma się czego obawiać"

Nie ma żadnych podstaw prawnych tego co mówisz. Jak najbardziej mogą za to cię skazać,poza tym jak udowodnisz że np komiks z 1980 jest Twój jak US poprosi o dowód sprzedaży/kupna?

oznacz moderatorów

TomBanknoter
#17 Koryfeusz#

@jerzym5 Zrobisz im tylko przysługę. Allegro od dawna robi wszystko, żeby się pozbyć drobnych sprzedawców - zarówno prywatnych, jak i firmowych. Zakazać wprost nie mogą, więc mnożą biurokrację i bzdurne wymagania.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@jerzym5 tu masz kolegę @Maciejmt 

jest Was już dwóch, trzymam kciuki, dajcie znać jak Wam poblokują konta 😄

 

________
Κώστας
oznacz moderatorów

jm3raz
#8 Zapaleniec#

jakie konta poblokują, takie na których robią łaskę, że mogę sprzedać 29 aukcji p 1zł, to niech sobie sami sprzedają i wysyłają swoje dane do US.

Mogą mi już poblokować, ja tam się nie boję, mam emeryturę i sobie spokojnie wyżyję, łaski nie robią.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Nawet jak tu Ci zablokują to na innych portalach także mają obowiązek (jakbyś tam sprzedawał) wysłać dane do US więc...jak zablokują to i zakupów nie zrobisz.

oznacz moderatorów

Zin297
#9 Pomysłodawca#

Nikt nie ma pretensji że Allegro wysyła do US jeśli ktoś faktycznie zrealizował 30 transakcji lub 2 tyś euro ale Allegro ludzi świadomie wprowadza w błąd bo do limitów wlicza też nie zrealizowane transakcje i nie wiadomo co jeszcze bo wyczytałem(nie jestem pewien czy tak robią) że nawet aukcje wliczają w których nikt nie licytował i przedmiotu nikt nie kupił . A kto wie może też wliczą te aukcje kup teraz które wystawiane były kilka razy ten sam przedmiot  bo nikt nie kupił ....
Normalnie czeski film 😄

oznacz moderatorów