anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

wyłudzacze email-czy dział IT wreszcie sobie z tym poradzi?

lukka11
#8 Zapaleniec#

@ko_alka@mr_oma@la_nika@nat_not@_HolaOla_@ko_alka@mr_oma@la_nika@nat_not@_HolaOla_@ko_alka@mr_oma@la_nika@nat_not@_HolaOla_@ko_alka@mr_oma@la_nika@nat_not@_HolaOla_@_HolaOla_ 

Widzę ,że proceder wyłudzania danych kwitnie w najlepsze na Allegro lokalnie, a dział IT -nie umie ? nie chce?   (proszę wybrać według uznania) rozwiązać problemu?

To kolejna wiadomośc jaką otrzymałam:

Client:105201932

Czy mogę umówić się z Allegro na dostawę towaru? Dostawa będzie bardzo prosta, kontrolowana przez pracowników Allegro, wystarczy, że podasz swój adres e-mail i kolejne potwierdzenie zamówienia od Ciebie.

oznacz moderatorów
8 ODPOWIEDZI 8

godar456
#10 Popularyzator#
Po co im te maile? Ja jestem nękana notorycznie, nie zwracam na to uwagi.
oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@lukka11, zablokowaliśmy to konto. Dzięki za sygnał. 🙂 

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@lukka11 To jest technicznie niemożliwe. Można zablokować dany adres email, ale za chwilę ten sam "kombinator" zakłada nowe konto, z nowym adresem itd. Mam konto (juz nie wiem po ?) na wp.p. i całą masę maili typu "bitcoin to twoja szansa" Blokuję całe domeny, zgłaszam jako spam i bez efektu. Przychodzą z innych adresów. To tak jak Don Kichot walczył z wiatrakami. Jedyna metoda to "olewka' > nie zwracać uwagi

oznacz moderatorów

lukka11
#8 Zapaleniec#

Mozna napisac program ,który będzie wychwytywał określone sformuowania np:" dostawa będzie bardzo prosta,kontrolowana przez allegro, wystarczy,że podasz e-mail" ,ale najwyraźniej ta platforma olewa uzytkowników

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@lukka11   Ja myślę że nie zależy im na tym żeby to zwalczać.  Jest taka zasada w reklamie: Nie jest ważne czy mówią dobrze czy źle, ważne żeby mówili.

A poza tym jest to jednak trochę walka z wiatrakami. Myślę też ze informatycy mają co robić te ciągłe ulepszenia,  wynalazki... 🤣

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

Ten temat już był. Sam napisałem do moderatorek w sprawie kont " xxxxx jrco" które powtarzają się przy nieopłacanych zakupach. I co z tego, że jedno. drugie, trzecie zablokują, skoro zakłada nowe z innym adresem email, i historia się powtarza.

oznacz moderatorów

DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

@Ziolko39 Technicznie, to powinni na samej górze każdego nowego wątku wiadomości wyświetlić wielki czerwony napis, że jeżeli kupujący prosi o adres email lub odwiedzenie jakiejś strony, to jest to najprawdopodobniej wyłudzenie. Ale po co Allegro ma coś robić w trosce o bezpieczeństwo użytkowników, trzeba się bawić w bezcelowe zgłaszanie kont. Zgłosisz jedno, oszust w tym momencie może stworzyć sobie 100 nowych 😄

Działania prewencyjne w Allegro są raczej znikome.

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

Tak, i o tym też pisałem. Dostałem odpowiedź, że przecież jest napisanie ostrzeżenie w wiadomościach na AL i na tym się skończyło. Pomomo przykładu, że inny znany portal, wyświetla takie ostrzeżenie na czerwono na górze strony, banki przy logowaniu też to wyświetlają. Niestety nić się nie zmienia. Lepiej wymyślać udziwnienia - utrudnienia niż zadbać o bezpieczeństwo. w końcu to nie oni tracą pieniądze.

Dział "bezpieczeństwa" jest od zamykania aukcji, czasem bez sensu. Zamias zająć sie istotnymi sprawami wolą "pilnować" sprzedających. Powinni się nazywać "dział niebezpieczeństwa i braku odpowiedzialności"

oznacz moderatorów