anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Sprzedaż allegro lokalnie

krzysiu8406
#7 Wielbiciel#

Witam, mam pytanie bo nie wiem zbytnio co zrobić... Sprzedałem zegarek na allegro lokalnie, w tytule miałem napisane przy nazwie zegarka że jest on 2 - miesięczny ale kupujący tą cyfrę 2 odczytał jako model drugiej generacji. W opisie produktu nic nie było napisane że jest to model 2, pudełko też nie było oznaczone jako model 2. Prosiłem kupującego żeby napisał jakąś wiadomość przez allegro oficjalnie że chce zwrotu pieniędzy ale ignoruje mnie. Rozmawialiśmy tylko telefonicznie, na smsy równie, nie reaguje. Co zrobić w takiej sytuacji?, wysłać?, nie mam informacji oficjalnej że on go.nie chce. Czy może jak go odbierze coś reklamować że to inny model niż mu sprzedałem?. 

oznacz moderatorów
29 ODPOWIEDZI 29

kostas11
#21 Demiurg#

@krzysiu8406 podaj linka do ogłoszenia ?

 

________
Κώστας
oznacz moderatorów

krzysiu8406
#7 Wielbiciel#

Szczerze to nie wiem jak pobrać link w zakończonym ogłoszeniu...

 

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

Otworzyć te zakończone ogłoszenie i zwyczajnie skopiować adres strony, ten:  https://www.....  a nastepnie wkleic go tutaj

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@krzysiu8406 Czy podczas rozmowy kupujący powiedział, że się pomylił i nie jest zainteresowany zakupem? 

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

krzysiu8406
#7 Wielbiciel#

Telefonicznej tak, prosiłem go żeby napisał mi oficjalnie w wiadomości na allegro że rezygnuje, pisałem później smsa żeby to zrobił, prosiłem równie, żeby założył dyskusje w której prosi o zwrot pieniędzy gdy je dostanę ale również cisza...

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@krzysiu8406  On na pewno założy dyskusję ale dopiero wtedy gdy dostanie zegarek, będzie domagał sie rekompensaty. i zwrotu pieniedzy od ciebie.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@krzysiu8406 Jeżeli zapłacił i opis jest zgodny z tym co było w ofercie powinieneś wysłać, oczywiście na AL masz 7 dni na wysyłkę(o ile nie było innego terminu w ofercie), z drugiej strony może reklamować takie prawo kupującego ale nie ma prawa zwrotu bez podania przyczyny przy zakupie od osoby prywatnej.

oznacz moderatorów

krzysiu8406
#7 Wielbiciel#

Screenshot_20220502_165251_pl.allegro.jpg

Screenshot_20220502_165257_pl.allegro.jpg

 Tak wyglądał opis oferty. Może trochę być mylące to że jest to gamrin i stinct 2 ale mi chodziło że jest dwumiesięczny. W opisie w ogłoszeniu jest napisane instinct bez dwójki, pudełko też nie ma instinct 2 oraz fakt samej ceny. Instinct 2 są dużo duzo droższe 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@krzysiu8406  Wyślij wiadomość przez tak zwany czat na lokalnym.  Poproś o numer konta do zwrotu pieniędzy lub o potwierdzenie chęci zakupu skoro zgłosił zastrzeżenia.  Nie dzwoń, tylko uzgadniaj  na piśmie poprzez czat Allegro.

Jeśli nie odpowie masz obowiązek wysłać przedmiot, ale  raczej wstrzymaj się z tym.  Zgłaszaj chęć zwrotu pieniędzy.

Prawdopodobnie będzie  żądał obniżenia ceny z powodu niezgodności, ale dopiero wtedy kiedy mu wyślesz przedmiot.

oznacz moderatorów

krzysiu8406
#7 Wielbiciel#

Też zrobiłem dwie godziny temu bo tak naprawdę nie mam nic oficjalnie od niego. Najgorsze jest to że mam innego kupca na **piiip** a ja nie wiem.na czym stoję

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

Uzupełnienie: teoretycznie masz obowiązek wysłac przedmiot, ale skoro kupujący zgłasza że zegarek nie spełnia jego oczekiwań możesz odmówić sprzedaży,  ale musisz wyrazić gotowość zwrotu pieniędzy..

oznacz moderatorów

krzysiu8406
#7 Wielbiciel#

Ale chyba ciężko to nazwać że on zgłasza że zegarek nie spełnia jego oczekiwań ponieważ od zakupu nie otrzymałem od niego żadnej informacji na allegro. Rozmawialiśmy tylko telefonicznie 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Nie będzie kontaktu musisz wysłać, nie wyślesz założy dyskusję że nie otrzymał towaru.

oznacz moderatorów

musashi2007
#12 Orędownik#

@krzysiu8406 Faktycznie z opisu można wywnioskować, że to model 2 i ma miesiąc :/.
Napisz na czacie do Kupującego, że zgodnie z ustaleniami telefonicznymi anulujesz wysyłkę i poproś o dane do zwrotu wpłaty. Przeproś i napisz, że opis mógł być mylący i że Ci przykro z tego powodu. 

oznacz moderatorów

krzysiu8406
#7 Wielbiciel#

Z opisu tak wygląda ponieważ chciałem napisać Garmin instinct - 2 miesięczny ale przeskoczył mi myślnik. Zorientowałem się chwilę po sprzedaży zegarka i to ją w tej sprawie skontaktowałem się z kupującym żeby miał świadomość i poprosiłem o info na allegro ale on milczy. Jednak wewnątrz oferty jest już napisane że to instinct a nie instinct 2, instinct 2 ma również taki napis na pudełku. 

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

Więc zrób tak jak doradził wyżej @musashi2007  To jest najwlaściwsze wyjscie, to jest rozwiazanie.

oznacz moderatorów

krzysiu8406
#7 Wielbiciel#

Tak też zrobiłem, to ja zadzwoniłem do kupującego że mógł zająć błąd prosząc o informacje na allegro z danymi. Wysłałem.dwa smsy i dwie wiadomości poprzez allegro ale cisza...

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@krzysiu8406 Czekaj przecież jest jeszcze czas, a na przyszłość opisuj dokładnie, prosisz się o kłopoty.

oznacz moderatorów