anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Wypłata przekazem pocztowym

martyna99989
#7 Wielbiciel#

Cześć! Wystawiłam pierwszy raz rzecz na allegro lokalnie, nie zauważyłam że konto jest na dane mojej mamy. Kobitka kupiła kasa wisi na allegro a ja nie mogę zrobić przelewu bo konto nie jest mojej mamy a ona nie ma konta bankowego. Chciałam wypłacić przekazem pocztowym ale za cholerę nie wiem jak, czy jest ktoś w stanie pomóc z góry dziękuję 🥺

oznacz moderatorów
27 ODPOWIEDZI 27

komis-bell
#21 Demiurg#

@martyna99989 Napisałem Ci już w pierwszym poście w tym temacie:

mama będzie musiała założyć konto w banku i je zweryfikować na allegro

Dane konta bankowego i konta Allegro muszą być zgodne. Nie ma innej możliwości. 

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@martyna99989 Jest jeszcze inna szansa, wysyłka pocztą. Tylko ze to nie ty musisz prosić lecz właścicielka konta, twoja mama.  Jeżeli będziesz pisać ze swojego maila i podpisywać się twoim imieniem to nigdy tej sprawy nie zrealizujesz, musisz pisać z konta pocztowego mamy i nawet jeśli ty piszesz to przynajmniej podpisywać się jej imieniem.

Przy wysyłce pocztą zakłada się że własciciela weryfikuje listonosz, czyli ze listonosz wypłaca właściwej osobie

oznacz moderatorów

martyna99989
#7 Wielbiciel#

no to jest śmieszne żeby kobita po 60tce musiała iść do banku zakładać konto żeby wypłacić 300 zł tym bardziej że ona to nawet do banku nie będzie się umiała zalogować jak przekazać te pieniądze przekazem pocztowym??? Bo przecież od miesiąca nie mogę wypłacić pieniędzy które są moje a konto jest na mamę bo zakładałam je 14 lat temu i niestety wtedy nie byłam pełnoletnia no allegro lokalnie brawo żeby nie móc wypłacić kasy jeszcze się z taką stroną nie spotkałam żeby chociaż można było na serwisie allegro je wykorzystać ale chyba nie można 

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@martyna99989  Tak się nie da, nie możesz z uporem pisać tego samego.

Jeżeli  konto jest mamy to pieniądze są też mamy,  nie masz absolutnie prawa do tych pieniędzy.

Jeżeli jesteś naprawdę córką to zaprowadzisz mamę pod rękę do banku i założycie konto, albo zrezygnujecie z pieniędzy. Możesz i powinnaś mamie pomóc.

Była szansa na wypłatę przekazem pocztowym ale przypuszczalnie robiąc weryfikację: inne  dane właścicielki konta Allegro i inne dane na koncie bankowym - zablokowałyście mozliwość wypłaty.

Ani Allegro ani PayU  nie wypłaci pieniędzy innej osobie niż jest  zgłoszona  jako właścicielka konta, bo  wymagają tego przepisy prawa, bo  to są również sprawy podatków, odpowiedzialności po sprzedaży itp..itd..

Życzę dobrego zakończenia

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@martyna99989 „brawo żeby nie móc wypłacić kasy jeszcze się z taką stroną nie spotkałam”

Kasę oczywiście można wypłacić tylko Ty próbujesz zrobić to niezgodnie z regulaminem i wbrew obowiązującym przepisom prawa. 

Wyobrażasz sobie skalę nadużyć i oszustw gdyby każdy mógł ot tak sobie wypłacić pieniądze w dowolny sposób na dowolne dane?

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@martyna99989 otrzymałam wiadomość e-mail z potwierdzeniem przelewu nie ma tam załącznika o którym piszesz. Czy możesz go przesłać? 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

Halfrunt
#18 Luminarz#

@martyna99989 sprubuj wystąpić z wnioskiem o Allegro Pay podając swoje dane i autoryzując konto swoimi danymi, system powinien przekształcić wóczas konto na ciebie i umożliwić wypłatę. 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Rozwiązać umowę z Allegro, będą musieli się rozliczyć,.Ale czy to jest rozsądne rozwiązanie?

oznacz moderatorów