anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zły opiś przedmiotu, stan przedmiotu sprawny.

kubazz22
#7 Wielbiciel#

Witam. Od jakiegoś czasu zauważyłem że sprzedawcy wystawiają przedmioty uszkodzone, niesprawne i nie kompletne w kategorii stan sprawny lecz tak nie jest. Czy nikt tego nie sprawdza?

Podaję przykłady a jest tego wiele więcej.

https://allegrolokalnie.pl/oferta/subwoofer-solton-aacraft-18-cali-kosz-aluminiowy

https://allegrolokalnie.pl/oferta/koncowka-mocy-the-tamp-tsa-41300-bcm-fav

To są przykłady a jest tego dużo więcej

oznacz moderatorów
29 ODPOWIEDZI 29

Ziolko39
#21 Demiurg#

@kubazz22 "Chodzi mi o to żeby zrobić trochę porządku na allegro i allegro Lokalny. Bo tak jak pisałem jest za duży bałagan. Niewłaściwe zachowanie z waszej strony, obrażacie się na mnie że ja opisuję błędy i moje propozycje na poprawienie tego."

@ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  Macie jakieś wolne stanowisko dla "lokalnego szeryfa ?

@kubazz22 Nikt się na Ciebie nie obraził. Opisujesz błedy ???, ale Twoja propozycją rozwiązania i poprawienia jest "weźcie się do roboty" Czyli trzeba założyć OHP, które będą siedziały dzień i noc przed komputerem i sprawdzały, kto, co wystawił i czy dobrze opisał. Tak na oko to potrzeba ze 200 tysięcy ochotników do tej roboty.

oznacz moderatorów

kubazz22
#7 Wielbiciel#

Ja wiem, że sprawdzenie wszystkich ogłoszeń jest nie możliwe ale sprawdzenie przed wystawieniem przedmiotu na sprzedaż chyba tak.

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@kubazz22 A czy zdajesz sobie sprawę z tego ile nowych aukcji pojawiło się w ciągu ostatnich 15 minut i ile czasu i ludzi potrzeba aby je sprawdzić ? W niektórych aukcjach jest tylko parametr "stan", a w wielu innych jest 20 zmiennych parametrów (czasami więcej) Do każdej kategori potrzeba kogoś, kto się na tym zna (ile jest kategorii + podkategorie) Nic z Twojego pisania nie wyniknie, bo to jest po prostu nierealne.

oznacz moderatorów

kubazz22
#7 Wielbiciel#

Tego ile wystawia się w ciągu 15mni nie wiem. Bo nie jestem po tamtej stronie ( waszej ). Czyli wychodzi na to że po prostu można olać to co się wypisuje w aukcji bo i tak nikt tego nie sprawdzi.

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@kubazz22 Tutaj nie ma stron (nasza/wasza). Allegro Gadane to miejsce dla Społeczności Allegro, czyli również użytkowników takich jak Ty. 

Na Allegro i Allegro Lokalnie wystawianych jest bardzo dużo ofert i żaden człowiek nie jest fizycznie w stanie ich wszystkich zweryfikować. Na stronach działają specjalne algorytmy, których zadaniem jest wyłapywanie niektórych sytuacji, jednak jest to program, który wciąż się uczy. 

W opisie oferty należy zamieszczać informacje zgodne z prawdą, ponieważ kupujący musi zapoznać się z faktycznym stanem przedmiotu przed zakupem. To Sprzedającemu powinno zależeć na tym, żeby oferta nie wprowadzała nikogo w błąd. Oczywiście, że mogą zdarzać się pomyłki, ponieważ jesteśmy ludźmi. Jeśli zauważysz błąd, to możesz zgłosić to pracownikom Allegro (o tym pisałam już wyżej). Możesz też napisać bezpośrednio do Sprzedającego i życzliwie zwrócić mu uwagę na błąd. 

 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

kubazz22
#7 Wielbiciel#

Dziękuję o taką odpowiedz mi chodzi. Ale mam nadzieje że w przyszłości to się zmieni i będą dokładniejsze kontrole.

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@kubazz22 Trochę mylisz pojęcia. Ja jestem takim samym uzytkownikiem portalu jak Ty i inni. Kupuję, sprzedaję. A piszę to, co uważam za słuszne. Nie mam nic wspólnego z załogą Allegro. Wszystkie posty są moimi prywatnymi odczuciami. Czasem bronię sprzedających, czasem kupujących. Po to jest to forum > informacje, odpowiedzi, wymiana poglądów.

oznacz moderatorów

Client:100160870
#12 Orędownik#

 

,,I taka perełka. Lusterka doi audi. No super."

https://allegrolokalnie.pl/oferta/komplet-lusterek-audi-rs6-c6-a6

Ale o co chodzi? Nigdzie nie jest napisane że lusterka nie grają🤣 Na stówę są sprawne🤣

 

oznacz moderatorów

kubazz22
#7 Wielbiciel#

Bardzo proszę o przeczytanie dokładnie wyżej moich postów. Czy te lusterka są jakimś sprzętem estradowym że są wystawione w kategorii sprzęt muzyczny i estradowy??

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Ja tam kartonów na palecie bym nie kupił.😕

oznacz moderatorów