anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zablokowane konto DropShipping

Piotr13546
#7 Wielbiciel#

Ktoś mi może wytłumaczyć dlaczego przy weryfikacji mojego konta przez dział bezpieczeństwa poprosili mnie o zdjęcie towaru (maseczek ochronnych) ale nie mogłem takiego wysłać ponieważ korzystam z metody dropshippingu więc zablokowali mi możliwość sprzedaży? To jest kpina jakaś. Dropshipping podobno nie jest zabroniony tutaj. To w takim razie dlaczego mam zablokowane konto tylko z tego powodu? Bo żadnego innego niema. Reklamacje składałem i co? Nic. Dodam że każda inna moja oferta kup teraz została zweryfikowana poprawnie bez problemów. 

oznacz moderatorów
8 ODPOWIEDZI 8

w19c
#10 Popularyzator#

A no z prostego powodu, wiele ofert z maskami było zwykłym fraudem lub sprzedawcy sprzedawali towar którego nie posiadali. Przez to że maseczki ochronne i płyny dezynfekujące były i poniekąd dalej są produktem deficytowym to analogicznie dużo bardziej stanowią ryzyko dla kupujących jak i samego allegro. Zdjęcie weryfikacyjne właśnie miało upewnić ich że towar posiadasz a nie jesteś kolejną firmą ''słup''  rozumiem że ''zablokowane konto'' oznacza że dostałeś również blokadę sprzedaży mimo weryfikacji pozostałych ofert. W takiej sytuacji powodów mogło być więcej bądź dział bezpieczeństwa uznał że stanowisz potencjalne zagrożenie. Wiele ofert również znika gdy sprzedawca jest nowy i promuje wszystkie swoje pozycje mimo że w przeliczeniu na poniesione koszta praktycznie na tym nie zarabia, dla ''nieznanego sprzedawcy'' wobec allegro są zawsze podejmowane bardziej radykalne środki zapobiegania. Wiem to z własnego doświadczenia

oznacz moderatorów

Piotr13546
#7 Wielbiciel#

Aha. Czyli rozumiem że gdy sprzedaję metodą dropshippingu maseczki to nie obchodzi ich to że nie mogę dać zdjęcia?

oznacz moderatorów

w19c
#10 Popularyzator#

Dokładnie, nazywamy to inaczej zmniejszeniem ryzyka. Najwidoczniej straty poniesione z powodu braku takiej weryfikacji były większe od zysku, lub najzwyczajniej ktoś cie zgłosił że ma jakieś tam podejrzenie i allegro chciało cie sprawdzić po anonimowym donosie, zazwyczaj takie działania robi konkurencja która w trafności zaczyna spadac 😛

oznacz moderatorów

Piotr13546
#7 Wielbiciel#

Czyli rozumiem że już po koncie? A raczej sprzedaży. 

oznacz moderatorów

w19c
#10 Popularyzator#

Gdy zablokowali cie tylko z tego powodu ze nie byłeś w stanie poddać się weryfikacji sprzedawanych przedmiotów to nie. 

Skontaktuj się z działem bezpieczeństwa ( taki powinien wysłać zresztą tobie odpowiedź w sprawie blokady) kontynuuj wątek i dopytaj o konkretny powód blokady, zapytaj również co musisz zrobić aby pozwolili ci kontynuować sprzedaż. Zgaduje że informowałeś już o tym że jesteś resellerem tj dropshipping ale warto dodać tą informacje jeszcze raz. Działy allegro są nierozgarnięte i podchodzą zazwyczaj po macoszemu, tam trzeba podawać te same informacje stokroć wtedy do nich dociera o co chodzi.

Przeanalizuj regulamin czy taki powód jest wystarczający do blokady, możesz zawsze skontaktować się z rzecznikiem który pomoże ci w sprawach kontaktu z allegro. Mimo ze allegro to prywatna korpo to nad regulaminem jest również prawo które jest priorytetowe.

oznacz moderatorów

Piotr13546
#7 Wielbiciel#

Tak jak się spodziewałem. Jedyną odpowiedzią jaką otrzymałem jest to że blokada sprzedaży jest na czas nieokreślony i nie mogę w żaden sposób odblokować sprzedaży. Czy nie ma żadnego sposobu aby jakoś odblokować tą sprzedaż poprzez na przykład pokazanie zrzutów ekranu rozmowy z klientami na allegro i dyskusji i pokazanie że nie jestem oszustem? 100% moich klientów może to potwierdzić.

oznacz moderatorów

kytorr
#13 Ambasador#

Nie prościej dodać zdjęcia towaru? Jeśli to taki duży kłopot to prawdopodobnie dlatego dział bezpieczeństwa ocenił Cię negatywnie.

oznacz moderatorów

Piotr13546
#7 Wielbiciel#

Dobra ale jak mam dodać zdjęcie towaru jeżeli moje konto ma zablokowana sprzedaż i wystawianie ogłoszeń. A jezeli chodzi o zdjęcie abym wysłał działu bezpieczeństwa to nie ma szans. Odpisali ze decyzja jest ostateczna jak chcialem wysłać zdjęcie więc raczej nie chcą. 

oznacz moderatorów