anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zakupy od niezarejestrowanych użytkowników

MAMY ROZWIĄZANIE!
Bahamut88
#8 Zapaleniec#

Witam Serdecznie,

Jako osoba fizyczna wystawiam czasem stary sprzęt poprzez Allegro Lokalnie (wraz z opcją Kup Teraz widoczną na Allegro).

Często zdarza się, że zakupu na mojej ofercie dokona osoba niezarejestrowana (Client:xxx). Stąd parę pytań:

1) Czy w momencie zakupu i braku płatności ze strony osoby niezarejestrowanej AUTOMATYCZNIE odzyskuję prowizję? Czy muszę w tym celu wypełnić jakiś formularz?

2) W przypadku braku płatności po tygodniu ogłoszenie znów staje się widoczne - co z utraconym tygodniem promowania przedmiotu na Allegro, za które zapłaciłem?

3) Czy mogę wyłączyć dostępność ofert dla osób bez konta (niezarejestrowanych), by ustrzec się przed nieuczciwą konkurencją, która sprzedaje ten sam przedmiot w podobnej cenie, a chce na tydzień w łatwy sposób wyłączyć moją ofertę i w ten sposób pozbyć się konkurencji? (sprzedaję pojedyncze podzespoły komputerowe dla przykładu).

4) Dlaczego osoby bez rejestracji NIE FINALIZUJĄ ZAKUPU DOPIERO W MOMENCIE WYBORU SPOSOBU DOSTAWY ORAZ UISZCZENIA PŁATNOŚCI?!? DLACZEGO MAJĄ NA TO TYDZIEŃ??

 

oznacz moderatorów
13 ODPOWIEDZI 13
xyz96
#21 Demiurg#

Client to użytkownik zarejestrowany. Jeśli kupujący nie zapłaci, na Lokalnie nie jest naliczana prowizja, chyba że po zakupie wybierze odbiór osobisty lub pobranie. Po pięciu dniach niepłacone ogłoszenie się odnawia. Nie ma automatycznych zwrotów prowizji - zawsze trzeba pisać prośbę przez formularz, czasem opłaty są zwracane, zwłaszcza gdy ma się dowód na rezygnację kupującego. Koszt promowania nie jest zwracany. Nie możesz nikomu ograniczyć dostępu do ofert.

Na Lokalnie zawiera się umowy warunkowe, a warunkiem jest zapłata w ciągu pięciu dni. Po tym czasie transakcja jest uznana za niezawartą.

Może regulamin przeczytaj? Tam jest wszystko napisane.

oznacz moderatorów
Bahamut88
#8 Zapaleniec#

Po to jest to forum, żeby na nim zadawać konkretnie pytania i dyskutować, zamiast czytać 100 stron regulaminu.

Dzięki za odpowiedź w każdym razie.

Client to nie jest zarejestrowany użytkownik bo nie mogę go nawet dodać na czarną listę... Nawet wpisując jego konkretną (losową) numerację.

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

To ktoś ma za Ciebie czytać regulamin i Ci wszystko wyjaśniać, bo Tobie się nie chce? Akceptujesz go korzystając z Allegro. Client jest zarejestrowany, tu też się mylisz. Na Lokalnie nie działa czarna lista, tego też nie wiesz. https://allegro.pl/regulamin/pl/zalacznik-13

https://allegro.pl/pomoc/dla-sprzedajacych/dane-i-ustawienia-konta/co-to-jest-client-123456789-MMbB9...

oznacz moderatorów
Bahamut88
#8 Zapaleniec#

Jak masz się użalać, że musiałeś komuś odpowiedzieć to nie odpowiadaj wcale. Po to jest ten dział na Allegro. Niektórzy wolą zapytać, zamiast wymyślać koło na nowo i błądzić w zakątkach regulaminu.

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

Ty zawsze będziesz błądził.

oznacz moderatorów
Knowhere
#21 Demiurg#

@Bahamut88 W (para)banku też podpisujesz umowę na kredyt bez czytania regulaminu? A może gdzieś tam drobnym druczkiem na 97 stronie jest napisane, że po spłaceniu kredytu jako bonus oddajesz nerkę? I co wtedy, gdzie i z kim będziesz dyskutował na ten temat?😏

Wszelkie regulaminy - szczególnie te, gdzie w grę wchodzą pieniądze - powinno się czytać we własnym, szeroko pojętym interesie.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów
Bahamut88
#8 Zapaleniec#

Myśląc w ten sposób zrezygnujmy z nauczycieli i wszelkiego rodzaju instruktorów. Dajmy im książki.

oznacz moderatorów
Knowhere
#21 Demiurg#

@Bahamut88 Zakładam że nauczyciele nauczyli Cię czytać, prawda? Więc najpierw się czyta "instrukcję obsługi", a dopiero gdy czegoś się nie rozumie, to się pyta, a nie wykłóca.
Czy może jednak wszyscy (leniwi) obywatele powinni dostać z urzędu opiekunów z MOPS-u pomagających w codziennych czynnościach?😏

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Już dostali 500+.

oznacz moderatorów
Bahamut88
#8 Zapaleniec#

Ale dlaczego taki bezsensowny argument? W takim razie, skoro ludzi nauczono czytać, to po co reszta nauczycieli? Niech dostaną książki i sobie wszystko wyczytają. Po co doradcy prawni? Idąc tym tokiem rozumowania przecież jest Kodeks - wystarczy przeczytać tysiąc stron - w tym "regulaminie" jest wszystko napisane.

Jeśli komuś sprawia trudność doradztwo w tym temacie, niech się nie wysila i tyle w temacie. Nie ma takiego obowiązku.

Poza tym gdzie ja się wykłócam w zakresie tego pytania?

Ja z tematu znikam z radą na przyszłość: nie chce ci się komuś odpowiadać na pytanie: nie odpowiadaj. Nie ma co robić off-topu, wywyższać się, czy robić komuś łaskę i wyrzuty z tego powodu.

oznacz moderatorów
Knowhere
#21 Demiurg#

@Bahamut88 Skoro nie przeczytałeś regulaminu, to dlaczego go zaakceptowałeś (co jednocześnie jest kłamstwem, bo akceptując jakikolwiek regulamin, tym samym potwierdzasz jego przeczytanie, w związku z czym później nie możesz mieć pretensji do działań wynikających z takiego regulaminu).
Wcześniej https://spolecznosc.allegro.pl/t5/sprzedaj%C4%85cy-o-allegro-lokalnie/zakupy-od-niezarejestrowanych-... zadałem Ci pytanie, na które nie odpowiedziałeś. Więc jak to z Tobą jest?

PS Tytuł wątku jest mylący, bo nie chodzi tu o "Zakupy od niezarejestrowanych użytkowników", tylko o "Zakupy przez niezarejestrowanych użytkowników".

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów
Knowhere
#21 Demiurg#

@Bahamut88 Owszem, konta Client:XXXXXXXX to jak najbardziej jest zarejestrowany użytkownik i można takiego dodać na CL (z tym, że CL z allegro i tak nie działa na AL - taki drobny szczegół). Niezarejestrowane konta to !g_XXXXXXXX😏

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów
konto zamknięte
Nie dotyczy

@Bahamut88, jak wpisujesz Clienta, to pamiętaj, że przed cyferkami jest : (dwukropek)🙂

oznacz moderatorów