anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zamówione rzeczy z chin a podatek

tiktop
#2 Obserwator#

Cześć, tak dla testu zamówiłem sobie kilka sztuk pewnej rzeczy z chin, nie dostałem od nich za bardzo faktury czy czegoś takiego.

Teraz ten przedmiot sprzedaje na allegro, możecie mi powiedzieć jak się z tego co miesiąc rozliczyć na vacie? Ogólnie to sprzedaje w dropie, tutaj wiadomo różnica vat.

Ale w przypadku gdy produkt wysyłam od siebie z domu? Mam tylko taki jeden produkt, reszta drop. Jak to ze sobą połączyć co miesiąc?

Przepraszam, jestem laikiem i dzieki z góry za pomoc

oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4

kostas11
#21 Demiurg#

@tiktop a jako importer ocliłeś ? odprowadziłeś Vat ? opłatę recyklingową ? 

________
Κώστας
oznacz moderatorów

tiktop
#2 Obserwator#

Nie, zamówiłem sobie powiedzmy kilka sztuk tych samych przedmiotów "dla siebie" ale chce je teraz sprzedać na allegro. Nic hurtowo, nie ściągałem, nie jestem importerem. Mam tylko 5 sztuk czegos i sobie to sprzedaje

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@tiktop ilość nie ma tu znaczenia 😞 kupujesz do odsprzedaży, chcesz zaksięgować więc trzeba to rozliczyć, fajnie to wygląda po cenach zakupu z Chin ale jak odprowadzisz cło, Vat itp. jak każda legalna firma to już nie będzie aż tak fajna cena 😞 nie zapomnij o certyfikatach CE w razie problemów będą koszty 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów

drekenzes
#16 Inspirator#

@tiktop A jeśli to elektronika to krzyżyk na drogę, bo jak Ciebie dopadnie WOŚ, to się do końca życia nie wypłacisz.

_________________________________________________________
1.07.2024____Allegro ---> Kolekcje...RIP...
oznacz moderatorów