anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

rozliczenia z allegro

MAMY ROZWIĄZANIE!
Anon13
#7 Wielbiciel#

witam przychodzę z zapytaniem. pewnego dnia sprzedałem produkt na allegro, po jakimś czasie kupujący zgłosił spór do którego się nie odwołałem ponieważ został złożony zbyt wcześnie, po jakimś czasie kupujący napisał w wiadomościach prywatnych kiedy nadam przesyłkę, napisałem że w następny dzień, po wysłaniu paczki wchodząc na rozliczenia z allegro zauważyłem zadłużenie w wysokości ceny produktu+ wysyłki, po wejściu w dyskusję zauważyłem ze kupujący dostał zwrot pieniędzy i moje konto zostało obciążone o godzinie 16 lecz o godzinie 8 tego samego dnia zadeklarowałem ze wyślę paczkę, oczywiście paczka została wysłana chwile przed tym jak allegro przyznało zwrot pieniędzy dla kupującego i w tej sytuacji jestem bez pieniędzy, paczki i ponadto zostało mi doliczone 9.99zł za odbiór przesyłki. moje pytanie jest takie czy mogę żądać zwrotu tej kwoty(50pln)??? jeśli tak to co trzeba zrobić lub gdzie się zgłosić?? @w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

pozdrawiam

oznacz moderatorów
3 ODPOWIEDZI 3
Client:44052296
#21 Demiurg#

@Anon13 a co się stało  przedmiotem? Powiadom kupującego, że chcesz odebrać swój produkt 

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

W  zasadzie Allegro nie zmusi kupującego do zwrotu, musisz napisać że zgłosisz przywłaszczenie.

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Anon13 nie wysłałeś zamówienia w wyznaczonym terminie (na Allegro Lokalnie sprzedający ma na to 7 dni od opłacenia zamówienia, czyli do 20.09 w Twoim przypadku) nie wypowiedziałeś się w dyskusji w wyznaczonym terminie (masz na to 24h jako sprzedający), kupujący otrzymał informację od Ciebie dopiero 29 września, dlatego podjęliśmy decyzję o przyznaniu Allegro Protect. 
O decyzji poinformowaliśmy 29.09 o 16:03, a Ty napisałeś, że wysłałeś paczkę o 18:11 tego samego dnia. 
Więc przykro mi, ale nie możesz żądać zwrotu tej kwoty, opłata za nadanie przesyłki również została naliczona poprawnie, ponieważ nadaleś ją na Allegro Lokalnie. W tej sytuacji możesz poprosić kupującego o odesłanie przedmiotu. 

   Monika
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów