anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

zapytanie o PayPal

judda
#7 Wielbiciel#

Mam klienta który chce abym podał mu moje dane i numer PayPal do przesłania pieniędzy i dokończenia transakcji, czy to jest bezpieczne? Mam opcję odebrania rzeczy tylko osobiście a klient pisze w języku angielskim.

oznacz moderatorów
10 ODPOWIEDZI 10

Client:80340374
#14 Krzewiciel#

z własnego doświadczenia napisze, że ja nie raz udostępniałem Paypala do oplacenia transakcji

Klientami byli głownie niemcy

Oczywiscie wczesniej kontaktowali sie w sprawie mozliwosci wysylki za granice i pytali o koszta

Nie mialem zadnych problemów ale wysylki robilem po zaksiegowaniu wplaty

Zwróc jeszcze uwage na przelicznik walut, bo ja za kazdym razem tracilem kilka/kilkanascie zlotych.Oczywiscie nie robilem problemów i brałem to na siebie

 

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

Ja powiem tak, nie miałem żadnych wysyłek zagranicznych w historii, ale raczej nie warto tracić te kilka/kilkanaście zlotych. Zaproponuj kupującemu odbiór przy granicy, tam też są paczkomaty 🙂
a wysyłka do innego kraju nieraz jest albo niemożliwa, albo nieopłacalna (3x koszt wysyłki)

oznacz moderatorów

Client:80340374
#14 Krzewiciel#

@konto zamknięte wspomnialem o przeliczniku bo nie wiem jaka wartosc ma przesylka.Ja sprzedawalem itemki srednio  po 180zł i wysylka 70zł.Niby mialo wpaść 250 ale jak wpadlo 235 to tez nie bylo źle 🙂

Gorzej jakbym wysylal cos za 20 i wysylka 70 🙂 i wpada Ci 75zl to nie warto sie bawic

Druga sprawa to nie kazdy mieszka blisko granicy.

 

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

napewno coś dogadają z tym 😄 sprzedający nie może tracić w końcu 😛

oznacz moderatorów

Inoika
#8 Zapaleniec#

Uważałabym bardzo, szczególnie jeśli osoba chce podjąć kontakt poza Allegro. Właśnie padłam ofiarą identycznej sytuacji, w której „klient” chciał wyłudzić ode mnie dużą kwotę pieniędzy. 

oznacz moderatorów

Client:80340374
#14 Krzewiciel#

@Inoika  mozesz opisać dokladniej na czym polega to wyłudzenie ? Będzie to jakis punkt zaczepienia na co zwracac uwage przy takich transakcjach

 

oznacz moderatorów

Inoika
#8 Zapaleniec#

„Klient” pisze w języku angielskim i prosi o kontakt drogą mailową. Prosi o PayPal. Ustala, że on będzie odpowiedzialny za wybór firmy kurierskiej. Przychodzi mail od tej firmy. Dostajesz w międzyczasie maila z wiadomością, że wpłacono kwotę na PayPal. Wszystko super, ale jest ona „zawieszona” dopóki nie zrobisz przelewu dla firmy kurierskiej. Wtedy kwota na PayPal wpłynie wg „klienta” i maili. Kupującemu zwykle bardzo zależy na czasie, nagabuje, wysyła mail za mailem, żebyś przelał pieniądze jeszcze dziś i podaje jakieś tam powody albo i nie. 

Przypomina to trochę tzw. „nigeryjskie przekręty” o których było głośno. W moim przypadku firma kurierska miała siedzibę właśnie w Nigerii, a „klient” był rzekomo ze Stanów. 

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@Inoika, nie odpisuj, albo napisz, że sprzedajesz tylko poprzez allegro i prosisz o opłatę w ten sposób. Odbiór do czasu covid-less - tylko w granicach PL 🙂

oznacz moderatorów

Inoika
#8 Zapaleniec#

Tak też zrobiłam oczywiście, ale dzięki 🙂 

oznacz moderatorów

akcesoria-net-pl
#15 Entuzjasta#

Paypal jest drogie ale bezpieczne. Do płatności wystarczy Twój email. Musisz uzgodnić koszt przesyłki.

oznacz moderatorów