anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zapytanie o zakup na Allegro lokalnie

joziek93
#8 Zapaleniec#

Dzień dobry, napisałem do sprzedającego wiadomość czy wystawiony przez niego przedmiot mógłby wysłać, ponieważ zawarł w licytacji że odbiór osobisty.

Odpowiedział mi że jest opcja jeśli cena osiągnie zadowalającą go cenę, a jeśli nie to nie sprzeda przedmiotu.

Zalicytowałem przedmiot, wygrałem go po cenie niższej niż zakładał sprzedający i mam uzasadnione że mimo iż opłacę przedmiot nie zostanie mi on wysłany.

Widzę że już ponownie wystawił ten przedmiot na licytację, co mogę zrobić w tej sytuacji?

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6

LEW433
#21 Demiurg#

W zasadzie tyle ze opłacisz a on zwróci Ci środki a Ty możesz pójść do sądu, Allegro nic mu nie zrobi.

oznacz moderatorów

joziek93
#8 Zapaleniec#

Do sądu w związku z którym art.?

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Jak zapłacisz to jest umowa a On się z niej nie wywiąże masz prawo pójść do sądu.

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@joziek93 jak licytacja miała ustawioną cenę minimalną to wedlug kc nie doszlo do zakupu jeśli nie została ona osiągnięta

oznacz moderatorów

adam_bialas
#7 Wielbiciel#

Jeśli licytowałeś, ale nie osiągnęliście ceny minimalnej ustalonej przez sprzedawcę, to nie kupiłeś poprostu. Nic nigdzie nie wygrasz, bo nie można kogoś zmusić do sprzedaży przedmiotu za kwotę niższą niż założył. Możecie tylko negocjować przy kolejnej próbie sprzedaży. Sądem nie straszcie w takiej sytuacji, bo sami tam możecie trafić, tylko jedno oskarżeni.

oznacz moderatorów

joziek93
#8 Zapaleniec#

Właśnie nie było żadnej ceny minimalnej ustawionej na licytacji, dlatego wszystko zgodnie zostało zrobione, tylko sprzedający okazał się trochę nieuczciwy.

No nic, na szczęście napisał mi przed chwilą że zwróci mi wpłacone pieniądze.

Dziękuję za odpowiedzi.

Pozdrawiam

 

oznacz moderatorów