anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zmiana statusu transakcji przy wysyłce kurierem.

MAMY ROZWIĄZANIE!
igolek
#10 Popularyzator#

Wysyłka przedmiotów przez paczkomaty skutkuje automatyczną zmianą statusu transakcji, n.p. "nadana", "w drodze", "w doręczeniu" i t.d.
Jeżeli wysyłam we własnym zakresie (kurier), status transakcji to cały czas "kupujący zapłacił za przedmiot".
Moim zdaniem powinna być możliwość zmiany tego statusu przez sprzedającego na "zakończona". 
Mała rzecz, a byłoby trochę jaśniej na liście sprzedanych.

oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4
w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@igolek Możesz ręcznie zmienić sobie status takiego zamówienia. Dodatkowo, jeśli korzystasz z usług przewoźnika, który jest z nami zintegrowany - tutaj lista, to dzięki dodaniu zamaskowanego adres email kupującego podczas tworzenia etykiety, możemy śledzić statusy przesyłek. 

Status ręcznie możesz zmienić w wielu zamówieniach jednocześnie. Wystarczy, że w zakładce "zamówienie" zaznaczysz zamówienie w chechboxie po lewej stronie, a następnie na zielonym pasku na dole klikniesz "zmień status" i wybierzesz odpowiedni status.

w_kiwi_0-1706616067833.png

 

 

Wiktoria
Moderatorka


_____________
Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
oznacz moderatorów
igolek
#10 Popularyzator#

To w Allegro, a w Lokalnie też się da? O Lokalnie pisałem, jak sądzę po wyborze tablicy to chyba oczywiste.

oznacz moderatorów
igolek
#10 Popularyzator#

Miło by było otrzymać jednak informację zwrotną co w Lokalnie. Bo albo jestem tępy jak zardzewiała żyletka, albo tam się tak nie da.

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@igolek przepraszam, że nie otrzymałeś odpowiedzi. 
Na Allegro Lokalnie nie ma takiej możliwości, statusy przesyłek są przekazywane tylko dla tych metod dostawy, które są nadawane z poziomu Allegro Lokalnie, czyli Allegro Paczkomaty InPost i Allegro One Box. W przypadku zamówień dla których przesyłki nadajesz poza Allegro Lokalnie, powinieneś prekazać numer przesyłki kupującemu na czacie, aby mógł ją śledzić, ale nie wpłynie to na status przesyłki w systemie. 
Dziękuję za Twoją sugestię, przekażę ją do zespołu, który zajmuje się rozwojem Allegro Lokalnie. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów