anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zostały naliczone opłaty, a ja nie wiedziałem, że mam wystawiony produkt, co teraz?

Aspe
#1 Nowicjusz#

Piszę trochę ku przestrodze a trochę pytam 🙂 czy zdarzyło się wam, że ogłoszenie na lokalnym allegro było automatycznie odnawiane i opłaty naliczane bez waszej świadomości? Przedmiot został dawno sprzedany, a po 3 miesiącach allegro przesłało mi info, że zalegam 224zł. Dodam, że odnawianie było z automatu, bez pytania o zgodę. Jest sposób na odwołanie się od takiego wyroku? Nie pamiętam nawet że na allegro lokalnie wystawiałem przedmiot, myślałem, że tylko na głównym allegro poszło. Będę wdzięczny za wasze doświadczenia w podobnym temacie.

oznacz moderatorów
3 ODPOWIEDZI 3

milka1234567890
#17 Koryfeusz#

Trzeba czytać regulamin AL. Nie ma tu nic niezwykłego:

Jak działa automatyczne wznawianie ogłoszeń

Automatycznie wznowimy Twoje ogłoszenie, jeśli:

  • w ogłoszeniu z opcją kup teraz kupujący w ciągu 5 dni nie zapłaci za przedmiot przez Allegro Finanse
  • w ogłoszeniu z licytacją zwycięzca w ciągu 5 dni nie zapłaci za przedmiot przez Allegro Finanse – usuniemy wtedy wszystkie złożone oferty, a licytacja rozpocznie się na nowo, z ustaloną przez Ciebie ceną początkową i czasem trwania 7 dni
  • nikt nie weźmie udziału w licytacji przez 7 dni od momentu jej wystawienia.

Jak wyłączyć automatyczne wznawianie ogłoszeń z opcją kup teraz i licytacją

Zrobisz to na 2 sposoby:

  1. Po 5 dniach od zakończenia ogłoszenia wyślemy Ci mejla zatytułowanego Kupujący nie zapłacił. Za 24h ogłoszenie będzie znów widoczne. Masz 24 godziny na decyzję – po tym czasie automatycznie wznowimy Twoje ogłoszenie.

Jeśli nie chcesz wznawiać ogłoszenia, wybierz Wyłącz wznawianie.

oznacz moderatorów

milka1234567890
#17 Koryfeusz#
oznacz moderatorów

markam43
#13 Ambasador#

@Aspe lew skopiował ten niepełny tekst stąd; https://allegro.pl/pomoc/dla-sprzedajacych/wystawianie-ogloszen-na-allegro-lokalnie/jak-wystawic-ogl...

Na odnawianie ogłoszeń wyrażasz zgodę akceptując regulamin.

O zwrot opłaty 224 zł możesz poprosić tu; https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=1b69d4ac-dd8e-4631-b724-47d66829753d&subjectId=71d604cc-a... Oddaj pieniądze kupującemu zwykłym przelewem i do prośby o anulowanie opłaty dołącz potwierdzenie przelewu zwrotnego albo pisemną rezygnację kupującego z towaru.

oznacz moderatorów