anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zwracać????

MAMY ROZWIĄZANIE!
kamileczek60
#7 Wielbiciel#

Witam. Sprzedałem na Allegro lokalnie tel. Stan był podany na zdjęciach i w opisie. Było sporo rys. Jedno duże pęknięcie z tyłu. 

Dzisiaj dzwoni do mnie kupujący że nie to otrzymał. Ja wysłałem mu to co było na zdjęciach a on że jest ekran z przodu strzelony i że są jakieś żółte plamy. I co ja mam teraz zrobić. Skąd mam wiedzieć czy on sam tego nie zrobił żeby pieniądze wyciągnąć ode mnie spowrotem. Wszystkie pęknięcia i rysy były widoczne na licytacji. I nie było tam tego co on mi gada.

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@kamileczek60 Jeśli kupujący złożył reklamację z tytułu rękojmi i zgłasza wady inne niż te, które opisałeś w ofercie telefonu - musisz taką reklamację rozpatrzyć (negatywnie lub pozytywnie). 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@kamileczek60 

Zwracać. A skąd on ma wiedzieć, że wysłałeś to, co na zdjęciu i w opisie? Zgłosił Ci reklamację, którą musisz rozpatrzyć. Towar ma być zgodny z opisem. To nie jest tak, że wyślesz przedmiot niegodny i nic Cię więcej nie obchodzi. Odpowiadasz za wady i niegodności przez 2 lata na podstawie RĘKOJMI. 

Jeżeli rozpatrzysz jego reklamację negatywnie, udowodnij mu, że to on zniszczył telefon. Jeżeli mu tego nie udowodnisz, on może założyć spór i poprosić o pomoc Allegro, może też wystąpić z wnioskiem o zwrot kosztów z Programu Ochrony Kupujących, a jeśli zwrot otrzyma, Allegro może wymagać od Ciebie zwrotu środków, może też (nie musi) nałożyć Ci ograniczenia na koto, do blokady włącznie. 

oznacz moderatorów
kamileczek60
#7 Wielbiciel#

Wysłałem to co było na zdjęciach. I w jakim faktycznie stanie było. A skąd ja mam wiedzieć że mu ten tel nie zleciał albo coś mu na niego nie spadło. Albo to firma kurierska go uszkodziła w transporcie. To nie jest pierwszą rzeczą którą sprzedałem przez Allegro lokalnie, nigdy nie miałem takiej sytuacji. 

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

A skąd on ma wiedzieć, że wysłałeś to, co opisałeś? A skąd on ma wiedzieć, że nie nakłamałeś w opisie? On Ci złożył reklamację na podstawie rękojmi, a Ty możesz ją uznać lub odrzucić. Gdy ją uznasz, musisz mu oddać wszystkie koszty. Gdy ją odrzucisz, on może poprosić o pomoc Allegro. 

oznacz moderatorów
maxr01
#17 Koryfeusz#

Na przyszłość - sprzedając takie złomy warto zrobić zdjęcie włączonego tel. i zamieścić go na aukcji. To byłoby uczciwe i rozwiałoby wątpliwości.

--------------------------------------------------------------------------------
Rozumiem, że są ludzie, którzy za 20 gr. będą gnać pchłę przez 20km, lecz nie potrafię ich zrozumieć.
oznacz moderatorów