anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zwrot opłaty transakcyjnej.

Maszinfabrik
#8 Zapaleniec#

Dzień Dobry,

 

Mam pewien problem, otóż kupujący po otrzymaniu przedmiotu postanowił zrezygnować z zakupu. Pieniądze wpłacił za pośrednictwem allegro, więc są już na moim koncie, mam wykonać przelew na konto klienta po trzymaniu przesyłki zwrotnej. Stąd moje pytanie - w jaki sposób odzyskam środki (90,-) za opłatę transakcyjną gdy nie doszło do sprzedaży?

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

xyz96
#21 Demiurg#

O anulowanie opłaty poproś przez ten formularz; https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=1b69d4ac-dd8e-4631-b724-47d66829753d&subjectId=71d604cc-a... Załącz potwierdzenie przelewu na konto kupującego.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Maszinfabrik jeśli jesteś osoba prywatną, nie masz obowiązku przyjmować zwrotów ( nie mylić z reklamacją ) z tego powodu na allegro lokalnie nie ma zwrotów przez allegro finanse czy prowizji, za to jest bezzwrotna opłata transakcyjna, możesz próbować pisać ale przygotuj jakieś dowody na zwrot 🙂

opłata za obsługę transakcji jest bezzwrotna

________
Κώστας
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów

Maszinfabrik
#8 Zapaleniec#

Dzięki za wskazówki, napisałem do nich. Czekam na odpowiedz. Pewnie szanse są niewielkie, ale warto spróbować.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@Maszinfabrik Jest bezzwrotna. jednak zdarzają  się zwroty prowizji, musisz mieć dowód na rezygnację z zakupu przez kupującego.

oznacz moderatorów