anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

zwrot pieniedzy kupującemu

ulenka24
#8 Zapaleniec#

Witam, kupujący kupił u mnie przedmiot, którego nie zdążyłam zdjąc]ć (sprzedany kilka godzin wcześniej na innym portalu), zapłacił. Rozumiem, że mogę mu zwrócić pieniądze przelewem na konto, jednak nie chcialabym płacić prowizji za sprzedaż, której nie było. Prosze o pomoc.

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7

LEW433
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

@ulenka24  Spróbuj wytłumaczyć sytuację temu klientowi może zrozumie i nie będzie robił problemów zwróć mu wpłatę i poproś by odstąpił od transakcji ,potem możesz się starać o zwrot prowizji .

oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@ulenka24 Mam dla Ciebie złą wiadomość. Na Lokalnym nie ma prowizji. Jest bezzwrotna opłata transakcyjna. Zdarza się, że komuś ją zwrócą, ale tylko wtedy, gdy kupujący nie zapłaci. Tu była ewidentnie Twoja wina, więc nie licz na zwrot.

Ula

Ula
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@ulenka24 Wyżej ktoś wprowadził Cię w błąd i podał nieprawidłowy link. O anulowanie opłaty za transakcję poproś przez ten formularz; https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=1b69d4ac-dd8e-4631-b724-47d66829753d&subjectId=71d604cc-a...

Odpowiednio uzasadnij prośbę i dołącz potwierdzenie zwrotu wpłaty.

Opłaty na Allegro Lokalnie nie są bezzwrotne https://spolecznosc.allegro.pl/t5/sprzedający-o-allegro-lokalnie/czy-istnieje-możliwość-zwrotu-opłat...

oznacz moderatorów

Simone998
#7 Wielbiciel#

Mam taka samą sytuacje. A jak zwrócic pieniadze? Nie wyplaciłam z konta allegro oczywiscie. 

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Simone998 Musisz wypłacić i zwrócić kupującemu zwykłym przelewem na jego rachunek bankowy, na Allegro Lokalnie inaczej się nie da.

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@Simone998 Krótko :

1. Poproś Kupującego o jego rachunek bankowy

2. Przelej pieniądze z Allegro Finanse na swoje konto

3. Przelej mu ze swojego konta w banku na jego konto w banku

4. Wystąp do Allegro o zwrot opłaty transakcyjnej ( na Lokalnie nie ma prowizji)

5. Załącz do wniosku potwierdzenie zwrotu środków ( potwierdzenie z banku)

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów