anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zwrot prowizji allegro lokalnie

kafi1402
#7 Wielbiciel#

Od pewnego czasu mam zmasowany atak oszustów na moje konto, klikają KUP TERAZ i nie płacą. Ostatnio wystawiłem przedmioty na allegro lokalnie i dzisiaj zapewne jeden z tych oszustów naklikał mi KUP TERAZ (odbiór osobisty) i nawalił mi prowizję na ponad 200zł. Co zrobić w takiej sytuacji bo ja nie zamierzam płacić takiej prowizji tylko przez to że oszuści na allegro uwzięli się na moje konto i klikają specjalnie KUP TERAZ

oznacz moderatorów
9 ODPOWIEDZI 9

mwmonety
#21 Demiurg#

Zlikwiduj opcję odbioru osobistego i problem się skończy jak ktoś kupi i nie zapłaci w ciągu 5 dni aukcja się sama wznowi a ty nie będziesz płacił opłat za tego co kupił dla żartu.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@kafi1402 Poproś Allegro o anulowanie tej opłaty tu; https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=1b69d4ac-dd8e-4631-b724-47d66829753d&subjectId=71d604cc-a... Postaraj się załączyć jakiś dowód, że do finalizacji zakupu nie doszło.

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@kafi1402 @mwmonety Kilka info.

Na Lokalnie nie ma prowizji, jest opłata transakcyjna

Opłata jest pobierana przy zapłacie przez Allegro Finanse, Odbiorze Osobistym lub Wysyłce za pobraniem. Gdy ktoś nie zapłaci poprzez Allegro Finanse przez 5 dni, aukcja wraca do żywych a nie ma naliczonej opłaty. W pozostałych dwóch przypadkach jest naliczana od razu.

Zlikwiduj te opcje, a nie bedziesz miał automatycznego naliczenia. Wystąp do Allegro przez kontakt o zwrot opłaty, pisząc że nie ma kontaktu z kupującym - wyślij wpierw kilka emaili do niego.

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@kafi1402 Możesz także nie wystawiać na AL. Tam ciągle są takie"akcje".

oznacz moderatorów

Krusader
#7 Wielbiciel#

Witam. Sprzedałem przedmiot na AL kupujący pomimo że jest z innego miasta wybrał opcję odbioru osobistego. Nie było by w tym nic dziwnego jednak jego telefon nie odpowiada a wiadomości które mu wysyłam odczytuje jednak na nie nie odpowiada. Allegro pobrało prowizję od sprzedaży a ja jestem dalej z towarem.

Nr transakcji

bb89c4bd-06f2-4e54-b9af-f37d5e0e47cd

Gdzie można ubiegać się o zwrot prowizji? Jak można zabezpieczyć się przed ponownym tego typem kupujących? 

Jestem świadomy że ktoś mógł zrezygnować z zakupu ale tutaj od początku zakup był nastawiony na wałek. 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów

Krusader
#7 Wielbiciel#

Dzięki przestanę wystawiać na allegro lokalnie bo same problemy, wcześniej z tworzeniem etykiety teraz z prowizja. Brak słów.

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@Krusader  Nie ty pierwszy, w razie czego tak wystawisz ciągle na Allegro :

Wystaw przedmiot - Allegro Lokalnie.jpeg

 

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@Krusader Tam się piętrzą problemy.

oznacz moderatorów