anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zwrot wymuszony przez allegro

MAMY ROZWIĄZANIE!
fazer72
#8 Zapaleniec#

Sprzedałem kartę graficzną do laptopa, jako osoba prywatna. W ofercie napisałem nazwę karty, oraz z jakiego laptopa pochodzi, nie napisałem natomiast nic o zwrocie i gwarancji (OFERTA: 9FD51B90-84C8-4BD4-90EA-D98E2A84D9D5). Kupujący po dwóch miesiącach chce mi zwrócić zakupiony towar bo nie pasuje do jego laptopa - chciał włożyć do laptopa o innej specyfikacji sprzętowej i karta nie osiąga pełnej wydajności (pewnie chipset ją ogranicza). I chce mi ją zwrócić, pomimo iż sam stwierdził że jest sprawna. Argumentem jest to, że w opisie oferty nie napisałem do jakich laptopów karta NIE PASUJE ! Przecież nie mam takiego obowiązku, zresztą nie wiem tego. Allegro nakazało mi przyjąć reklamacje i zwrócić pieniądze. Gdy napisałem, że nie, zaproponowali kupującemu skorzystanie z ochrony kupujących, a mi pewnie zablokują konto. Za co ??? Gdzie leży moja wina ? Czy takie postępowanie Allegro jest zgodne z prawem ?

oznacz moderatorów
27 ODPOWIEDZI 27
Client:98572120
#13 Ambasador#

@fazer72 Odrzuciłeś reklamację i ta sprawa jest rozwiązana. Teraz spokojnie czekaj na decyzję Allegro w sprawie ewentualnej rekompensaty dla kupującego. Wypłata z POK nie musi oznaczać automatycznej blokady Twojego konta. Podobno były przypadki uznania roszczeń kupującego bez konsekwencji dla sprzedawcy. Kto wie, może Tobie też się uda zachować konto?

__________________
Czas zlikwidować czarną listę kupujących. Najwyższa pora! Zagłosuj, powiedz innym - wszyscy zyskają.emoji
oznacz moderatorów
fazer72
#8 Zapaleniec#

Jeśli będą jakieś konsekwencje dla mnie , to pójdę z tym do rzecznika praw konsumenta

oznacz moderatorów
vonNogay
#16 Inspirator#

@fazer72 Rekompensaty dla kupujących bez konsekwencji dla sprzedawcy rzeczywiście były (nie podobno 🙂 ) i jest to częste działanie allegro - w trosce o klienta zwracają mu kasę, ale jednocześnie szanują prawo sprzedającego do nieuznania reklamacji. Tak powinno być w Twoim przypadku. Według mnie allegro tu nie powinno, nawet bez konsekwencji dla Ciebie, przyznawać jakiejkolwiek rekompensaty, bo kupujący ma towar, który może wystawić i sprzedać, więc taka rekompensata będzie dla niego nie wyrównaniem straty, ale zyskiem. No ale cóż, chcą aby każdy klient był zadowolony to mogą tak zadziałać.

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@fazer72 Rzecznik pomaga konsumentom, czyli osobom prywatnym kupującym od firm. Nie spełniasz warunków, nie znasz zasad.

oznacz moderatorów
vonNogay
#16 Inspirator#

@xyz96 ale jest konsumentem kupującym usługę od allegro 🙂

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@vonNogay On nie kupił żadnej usługi od Allegro. Regulamin znasz? Wątpię.

oznacz moderatorów
vonNogay
#16 Inspirator#

@xyz96 Użytkownik wystawiający coś na allegro i płacący prowizję od sprzedaży nie kupuje od allegro usługi? Kupuje usługę dostępu do miejsca sprzedaży lub usługę pośrednictwa w sprzedaży.. różnie to można nazwać i różnie allegro może to opisać w regulaminie lub na fakturze, ale przecież jakąś usługę swoim klientom świadczy.

oznacz moderatorów
fazer72
#8 Zapaleniec#

dokładnie, jak coś sprzedam, płacę od tego prowizję, płacę też za wystawienie i promowanie przedmiotu, więc też powinienem być chroniony. A poza tym to ja płacę allegro, a nie kupujący

oznacz moderatorów