anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dlaczego muszę wybierać wielkość paczki przy wystawianiu ogłoszenia?

igolek
#10 Popularyzator#

Moje dość ograniczone zaufanie do rozsądku w Allegro powoduje kolejne pytanie:
Czy po sprzedaży przedmiotów będę mógł zmienić wielkość przesyłki?
Przykład:
Sprzedaję części elektroniczne, niewielkie ale dość ciężkie. Gabaryt S.
Ktoś kupuje 20 szt., czy mogę wysłać przesyłką M, czy mam robić taki placek 30x50 ale cienki bo szanowne Allegro uszczęśliwiło mnie wyborem wielkości przy wystawianiu ogłoszenia?

oznacz moderatorów
14 ODPOWIEDZI 14

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@igolek Gdzie dokładnie widzisz tę opcję - w cenniku czy w formularzu sprzedaży? Dotyczy ona konkretnej metody dostawy - której?

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

igolek
#10 Popularyzator#

Edytowałem już wystawione ogłoszenia. Dotyczy to InPostu i Allegro One.

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@igolek W którym miejscu pojawa się ta opcja?

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

igolek
#10 Popularyzator#

nowe1.jpgnowe2.jpg

Jak widać, trzeba kliknąć stosowne zmień i dopiero można coś zrobić. Tu się rozwija lista wyborów wielkości przesyłki "Potem kolejny krok", wybranie "nie chcę wyróżnienia" (kuriozum!) i zatwierdzenie.

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@igolek Dziękuję za doprecyzowanie. Jeśli określony gabaryt nie będzie odpowiadał faktycznemu, może pojawić się problem przy generowaniu etykiety w Allegro Lokalnie. Dlatego sugeruję, żebyś podał przy wystawianiu właściwe wartości.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@nat_not a co jeśli jedne produkt wchodzi do S a ja są dwa to trzeba M i kupujący kupi dwa produkty, sprzedawca dostanie skrytkę S ????

Kto to wymyśla 😄 Wy macie chyba konkurs kto wymyśli i najbardziej utrudni życie sprzedającym 😄

@igolek wybieraj od razu największą w razie co 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów

AnnaG-Antyki
#17 Koryfeusz#

Co racja to racja. Konkurencja też taki głupi wybór ma. Efekt jest taki, że wszyscy profilaktycznie wybierają C. A jak wyjdzie B to się paczkę odwraca do góry bokiem i na boku etykietę przykleja. Przy tłukących się rzeczach nie da się tego przed spakowaniem określić, czasem takie wypełnienie, czasem podwójny karton... Tylko jaki to ma sens na dłuższą metę??? Ps jak to jest że jeszcze wczoraj coś na lokalnym wystawiałam i takiego wyboru nie miałam???

oznacz moderatorów

igolek
#10 Popularyzator#

Bo i go nie było. 

oznacz moderatorów

igolek
#10 Popularyzator#

@nat_not To po co robić takie problemy skoro wcześniej mogło być zwyczajnie, najpierw pakowałem, potem ustalałem, jakiej wielkości jest przesyłka. Jak mam z góry przewidzieć wielkość paczki. Jeżeli sprzedam piłkę tenisową, będzie S, jak sprzedam dwadzieścia (przypominam o istnieniu ogłoszeń z wieloma sztukami) to za żadne skarby nie zmieszczę w S. 

Więc jeszcze raz pytam, po co to udziwnienie?

oznacz moderatorów

AnnaG-Antyki
#17 Koryfeusz#

Jak to po co. Zaczynają widzę robić to samo co na głównym. Czyli wszystkie dobre opcje AUT i same nie działające buble w zamian... I zero naprawy ewentualnych błędów...

oznacz moderatorów

igolek
#10 Popularyzator#

Jeszcze raz spytam posługując się cytatem: Dlatego sugeruję, żebyś podał przy wystawianiu właściwe wartości.  Właściwe to znaczy jakie? Napisałem, że przy sprzedaży nie da się z góry określić wielkości paczki, jeszcze raz uzasadniam:

Bo ktoś kupił 10 szt. i nie da się tego spakować jak jednej
Bo akurat miałem inne pudełko i rękę w bandażach po poprzednim docinaniu z  formatu M do S
Bo mam akurat inny wypełniacz i nie mogę zabezpieczyć właściwie przesyłki.
Bo wielkość przesyłki ustaliłem dziś, a sprzedam za jedenaście miesięcy
Bo kupujący zapłaci za dwa przedmioty z dwóch ogłoszeń, jeden z wysyłką, drugi z odbiorem po przedpłacie żeby się nie ceregielić z ustalaniem warunków sprzedaży.

Wystarczy tyle bo?

oznacz moderatorów

w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@igolek Przykro mi, ale tutaj nie ma innej odpowiedzi. Musisz ustalić z góry ile sztuk mieści się w jednej paczce. Gdy kupujący przekroczy tę ilość, automatycznie zostanie mu naliczona opłata za kolejną przesyłkę. Możesz ewentualnie ustawić opcję ustalenia kosztów wysyłki ze sprzedawcą. Z doświadczenia tylko dodam, że kupujący nie kontaktują się w przypadku takich zamówień zawczasu i podają jakąś swoją kwotę, która może nie być realnym kosztem dostawy.

Wiktoria
Moderatorka


_____________
Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
oznacz moderatorów

igolek
#10 Popularyzator#

Dziękuję za wyjaśnienia.
Morał dla mnie jest taki, że muszę asekuracyjnie robić większe przesyłki, a InPost będzie woził powietrze. 
Ma się to do Waszej ekologii i zrównoważonego rozwoju jak pięść do nosa ale to już nie moja sprawa.
Ogólnie uważam, że za wszelką cenę chcecie się pozbyć "Lokalnie" wprowadzając kolejne szykany, trudno. Nic nie trwa wiecznie.

oznacz moderatorów

igolek
#10 Popularyzator#

Fajnie, że odpowiadacie, mniej fajnie, że nie wiecie, jak jest naprawdę. W dalszym ciągu jest wybór wielkości paczki przy wysyłce. Na szczęście.

oznacz moderatorów