anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dodatkowe dopłaty w aukcjach WOŚP

MAMY ROZWIĄZANIE!
kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Witam.Tradycyjnie jak co roku o tej porze wystawiam sporo aukcji charytatywnych na WOŚP ale pierwszy raz zdarza się tak że kupujący pytają się jak mogą dodatkowo sami dopłacić jeszcze do wygranej aukcji. W poprzednich latach nie było problemu ktoś kupował coś w licytacji nawet za 1 zł i jak chciał coś dołożyć od siebie to miał opcję "dodatkowa wpłata od kupującego" a teraz tego nie ma .Miałem już takie przypadki że kupujący zgłaszał że kupił "za tanio" zwłaszcza że on sam licytując napisał kilkakrotnie wyższą kwotę niż ta za jaką wygrał tę aukcję i jak on ma dopłacić? . 

oznacz moderatorów
11 ODPOWIEDZI 11
ifonka-zaba
#14 Krzewiciel#

@kolekcjoner608  chyba jest miejsce do zaptaszkowania o dodatkowej wpłacie ale bardzo mało widoczne. Trzeba dobrze poszukać. Na samym dole formatki do wpłaty. No chyba,że teraz niedawno usunęli

____________
dla przyjaciół Żaba
oznacz moderatorów
kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Sprawdzę ale jak do tej pory otrzymałem już ponad setkę wpłat i nie widzę żeby ktoś coś dopłacał tylko sama kwota i koszt nadania .

oznacz moderatorów
nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@kolekcjoner608 Kupujący mają możliwość wpłaty na WOŚP przy każdym zakupie. Ta opcja jest dostępna w koszyku:

nat_not_0-1611735960756.png

 

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów
kolekcjoner608
#21 Demiurg#

@nat_not Jest to jakaś alternatywa ale z doświadczenia z lat poprzednich gdy kupujący mógł przy wpłacie zaznaczyć sobie kwotę jaką sam chciał to bardzo dużo osób z tego korzystało i wpłacało dodatkowo dużo większe kwoty a ja jako sprzedający widząc taką hojność mogłem takiej osobie dołożyć od siebie jakieś fajne gratisy za jego dobre serce ,teraz nie zauważyłem by ktokolwiek coś dopłacał no chyba że ta opcja którą mi podesłałaś jest dla mnie niewidoczna kto taką dopłatę zrobił .Myślę że na aukcjach WOŚP lepiej by się sprawdził sposób licytacji z AL gdzie kwota którą ktoś oferuje przy przebiciu jest od razu taka jak napisał a nie jak na normalnym (np.o 1 zł) .Wiele osób chce dać dużo więcej od siebie i nie dziwię się im że wygrywając coś za 1 zł bo akurat nikt więcej tego nie licytował są trochę rozczarowani bo mieli wpisane np 30 czy 50 zł .Może w przyszłym roku spróbujcie to trochę poprawić.

oznacz moderatorów
nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@kolekcjoner608 Dziękuję za sugestię 👍 Weźmiemy ją pod uwagę, planując zmiany w przyszłości. 

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów
w.skrzypinski
#10 Popularyzator#

Rozwój Aukcji WOŚP idzie w złym kierunku. Zawsze było to pole "free format", gdzie można było dopłacić dowolną kwotę. Np. coś wylicytowane za 1.50 zł, kupujący dopisywał 8.50 albo 18.50. 2 lata temu z dodatkowych wpłat moich kupujących WOŚP miał kilkaset PLN!

oznacz moderatorów
ifonka-zaba
#14 Krzewiciel#

@w.skrzypinski Mnie bardzo często zdarzało się,że za wylicytowaną 1zł wpłacano przynajmniej dychę 😀

Często też trafiało się 50 zł a kilka razy i setunia.. I na kolejny Finał często te same osoby pojawiały się ponownie z taką samą wpłatą. Wpłacały bo chciały i mogły ku zadowoleniu każdej ze stron. Od ub. roku niestety dodatkowe wpłaty się nie zdarzają

____________
dla przyjaciół Żaba
oznacz moderatorów
w.skrzypinski
#10 Popularyzator#

@ifonka-zaba

A do tego przepadła strona "O mnie", gdzie miałem podsumowanie finałów i podziękowania dla najwięcej dopłacających właśnie... Wrr wrr

oznacz moderatorów
ZibiK30
#18 Luminarz#

@ifonka-zaba Nie używaj "formatka" w tym znaczeniu co piszesz, nie ma takiego określenia w informatyce. Kiedyś toczyłem o to batalie bo jakiś "mądry" wykładowca profesor her von hrabia sobie wymyślił i stworzył określenie formatka, potem uczył go swoich studentów co się rozlało na na całą Polskę, lasy państwowe, zusy itp. Część już pousuwało to samozwańcze określenie. To określenie dotyczy tylko poligrafii. 😉

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów
ifonka-zaba
#14 Krzewiciel#

@ZibiK30  Dzięki za wyjaśnienie. O informatyce mam blade pojęcie, mnie widać w zusie formatka dopadła 😀

____________
dla przyjaciół Żaba
oznacz moderatorów
ZibiK30
#18 Luminarz#

@ifonka-zaba Ja się dowiedziałem na pewnej rozmowie kwalifikacyjnej i kierunkowej. Szczególnie jak mnie wyśmiali, że nie wiem co to formatka. Nie było im do śmiechu jak im pokazałem kto ma większą i lepszą wiedzę. Jednak 3 miesiące pisania po instytucjach z zapytaniami co to znaczy i prośbą o wskazanie źródeł naukowych do tego sformułowania. W końcu dostałem odpowiedź od winowajców z wyjaśnieniami i przeprosinami 😄

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów