anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Wystawienie produktu na licytację WOŚP a zapłata VAT

ZbyK4l
#3 Debiutant#

Dzień dobry,
Planuje wystawić produkt na licytacje charytatywną WOŚP. Zgodnie z moją wiedzą jestem tutaj sprzedawcą, więc jako aktywny podatnik VAT mam obowiązek wystawić fv co jest jednoznaczne z pokryciem kwoty VAT sprzedaży. 
Moje pytanie brzmi, czy jest możliwość, aby wystawić produkt i by do mnie trafiła kwota z licytacji w wysokości VAT? Czy całość kwoty niezależnie od formy sprzedaży i wystawionego dokumentu trafia na cel? Nie jestem pewny kwoty której mogę się spodziewać i czy potrzeba opłaty VAT z własnej kieszeni zbytnio mnie nie obciąży - będę tutaj zależny tylko i wyłącznie od licytujących.

oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4

mwmonety
#21 Demiurg#

Aby się uchronić od kosztów takich jak VAT charytatywnie wystawiaj z konta prywatnego . 

oznacz moderatorów

ZbyK4l
#3 Debiutant#

Obstawiam, że przekroczę kwotę 3181,50zł czyli limitu dla nierejestrowanych działalności gospodarczych (więc prawnie musiałoby to być tak czy inaczej przez jdg). Z tego co się orientuje, fiskus otrzymuje teraz raporty od sprzedaży na allegro (od 1 września), więc mogłoby to przyprawić mi problemów.

oznacz moderatorów

pecela
#16 Inspirator#

Jak jesteś VAT-owcem, to nawet jakby to była sprzedaż w ramach działalności nierejestrowanej (co jest wykluczone jak masz własną działalność), to i tak musiałbyś wystawić FV i odprowadzić VAT do US. 

oznacz moderatorów

ZbyK4l
#3 Debiutant#

Zgadza się, wspomniałem o tym w głównym poście. Tutaj bardziej rozważałem/wykluczałem chociażby sprzedaży przez inną osobę która nie ma działalności. Sprowadzamy więc wszystko do tego, że nie ma możliwości sprzedaży za taką kwotę aby uniknąć VAT'u. Pytanie brzmi więc, czy allegro jakoś to przewidziało i czy wydziela kwotę VAT by umożliwić płatność do US.

oznacz moderatorów